6 کاری که باید در روز تعطیل انجام دهید تا سرحال شوید

تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
6 کاری که باید در روز تعطیل انجام دهید تا سرحال شوید:
روز تعطیل خود را هدر ندهید. همه ما منتظر روزهای تعطیل هفته هستیم. چه آخرهفته یا یک روز مرخصی باشد. ما ساعت ها را می‌شماریم تا بالاخره یک وقت آزاد داشته باشیم و بتوانیم آن را به روزی آرام تبدیل کنیم. متأسفانه، روزهای تعطیل اغلب نمی‌توانند انتظارات ما را برآورده کنند. آیا تا به حال احساس ناآرامی و ضعف در محل کار خود داشته‌اید؟ ادامه مطلب را بخوانید تا در چند نکته بگوییم در روز تعطیل چگونه شارژ شوید تا اولین روزکاری هفته را بهتر آغاز کنید.

6 کاری که باید در روز تعطیل انجام دهید تا شارژ شود

  • دسته بندی برخی کارها:
مطمئناً، روزهای تعطیل برای استراحت و کارهای سرگرم کننده است. با این حال بیشتر ما در روز تعطیل خود کارهای اجتناب ناپذیری داریم که در روز تعطیل انجام می‌دهیم. برای این کارها می‌توان لیستی تهیه کرد و همه آنها را در یک زمان فشرده و واحد انجام داد. برای مثال، شستن لباس‌ها، تمیز کردن خانه، خرید مواد غذایی و لوازم خانه میتواند در این دسته از کارها قرار بگیرد و شما می‌توانید از ساعت 9 صبح تا 11 تمام این کارها را انجام دهید.
  • خودتان را به حرکت در بیاورید:
یکی از بهترین کارهایی که در روز تعطیل باید انجام دهید این است که بلند شوید و بروید! حرکت بدنی ابزاری خارق العاده برای ارتباط با حواس شماست. همچنین می تواند عضلات شما را تقویت کند، باعث تقویت سیستم ایمنی و روحیه شما می‌شود. اگر از ورزش در باشگاه یا دوچرخه سواری لذت می برید، این فوق العاده است، در غیر این صورت ، به یاد داشته باشید که هر حرکتی بهتر از ثابت بودن است. تحقیق انجام شده توسط پروژه National Geographic Blue Zones نشان داده است که پیاده روی آرام، تأثیر زیادی بر طول عمر و کیفیت زندگی افراد می‌گذارد.

6 کاری که باید در روز تعطیل انجام دهید تا شارژ شود

 
  • چه کاری به شما انرژی می‌دهد، انجامش دهید:
بعضی از ما وقتی به جمع بزرگی از دوستان و خانواده می‌پیوندیم انرژی می‌گیریم ، در حالی که برخی افراد دیگر برای شارژ مجدد و آرامش به مقداری زمان برای تنها بودن نیاز دارند. مهم نیست که کدام یک برای شما درست است، خود را بشناسید و برای انرژی خودتان آن کار را انجام دهید. اجازه ندهید دیگران شما را با برنامه‌های خودشان، با روشی که در واقع برای شما فشار آور است تحت فشار قرار دهند تا آرامش یابند. آن چیزی که دوست دارید را انجام دهید که می‌تواند شامل کتاب خواندن، فیلم دیدن، طبیعت رفتن، حمام طولانی، خوردن یک میان وعده لذیذ و... باشد.

6 کاری که باید در روز تعطیل انجام دهید تا شارژ شود:

 
  • خوب بخورید:
در طی هفته کاری خوب غذا خوردن آسان است. بین پخت و پز در خانه و ناهار بردن به دفتر، اغلب می‌توانیم انتخاب‌های خود را سالم حفظ کنیم. با این حال ، بسیاری از ما آخر هفته با زیاده روی در کار  یا خوابیدن و فعالیت نکردن، غذا خوردن را فراموش می‌کنیم. شما باید در نظر داشته باشید بدنتان از روزهای هفته اطلاعی ندارد. پس همانگونه که در طول هفته غذا میخورید، آخر هفته نیز این لذت را از خود محروم نکنید، تا در شروع هفته پر انرژی باشید.
  • چرت بزنید:
چرت زدن به طور موثری روز تعطیل شما را به دو روز تعطیل تقسیم می کند. چگونه؟ بسیاری از مطالعات به مزایای خواب کوتاه اشاره می‌کنند، از جمله، مدیریت بهتر استرس، تقویت حافظه، تقویت سیستم بدنی و ... .در همین راستا چرت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه‌ای برای شما کفایت می‌کند و چرت طولانی‌تر ممکن است موجب احساس سستی و بی‌حالی در شما شود.

6 کاری که باید در روز تعطیل انجام دهید تا شارژ شود:


  • از دنیای مجازی دور شوید:
تصور کنید شما امروز میخواهید یک کتاب بخوانید یا فیلم درماتیک ببنید و همراه آن از خوردن قهوه با وافل لذت ببرید. در این میان میگویید به اینستاگرام سری بزنید و در مدت 10 دقیقه دیدن پست و استوری‌های آن میبینید که یکی از دوستان‌تان در کنار ساحل است، یکی در یک رستوران شیک و دیگری در کنار رودخانه‌ای در دل طبیعت استراحت می‌کند.

6 کاری که باید در روز تعطیل انجام دهید تا شارژ شود:


این گردش مختصر در اینستاگرام احتمالاً باعث می‌شود که انتخاب زندگی شخصی خود درباره‌ی کارهایی که باید در روز تعطیل انجام دهید زیر سوال ببرد. به طور ناگهانی ، ممکن است خود را دریابید که آرزو می‌کنید کاش جایی دیگر باشید و کاری هیجان انگیزتر از دیدن فیلم یا خواندن کتاب انجام دهید. عصر آرام شما در خانه دیگر  میسر نیست.

آیا می‌توانید انتخاب خود را مجدد دوست داشته باشید؟ بله، شما میتوانید. اولین قدم توجه به آنچه اتفاق می‌افتد است. مرحله دوم این است که تشخیص دهید بازی مقایسه همیشگی برنده نیست، در واقع، اکنون هزینه و آرامش شما را سلب می‌کند. مرحله سوم مدیریت استراتژیک قرار گرفتن در معرض اخبار است. این امر به ویژه در روزهای تعطیل یکی از کارهای مهم است، زمانی که انتخاب شما باید ترجیح شما باشد، نه اینکه در یک مسابقه کار کی محبوبیت دارد به انتخاب خودتان امتیاز دهید.
نکات و ترفندهای زیادی وجود دارد که می‌توانید سعی کنید به درستی از شبکه ‌های اجتماعی استفاده کنید تا در آرامش شما لطمه‌ای وارد نکند. در آینده در این باره صحبت خواهیم کرد.

منبع: topresume
بیشتر بخوانید