https://www.radioezam.com/0Ufy/

۷ اشتباه شغلی که باید به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب کنید

تاریخ انتشار: ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ | منبع: رادیو عظام
۷ اشتباه شغلی که باید به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب کنید
آیا تا به حال به مصاحبه رفته‌اید که آمادگی لازم را نداشته باشید، یا بیش از حد به رئیس خود برای تحویل کار‌ها قول داده باشید و در زمان مناسب مقداری کمتری کار به او تحویل داده باشید؟

۷ اشتباه شغلی که باید به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب کنید

وقتی صحبت از مسئولیت‌های شغلی می‌شود، در برخی موارد حتی یک اشتباه کوچک هم می‌تواند فاجعه‌آمیز شود، اما هیچ‌کس از اشتباه مصون نیست؛ هنر اصلی، شناخت این اشتباهات، چگونگی جبران آن‌ها و در نهایت درس گرفتن از گذشته برای ساختن آینده‌ای موفق است.
ما فهرستی از این خطا‌ها، که اکثر افراد در شغل خود مرتکب می‌شوند را همراه با چند پیشنهاد جهت بهبود این اشتباهات مطرح کرده‌ایم.

۱- غیرحرفه‌ای بودن در شبکه‌های اجتماعی
شبکه‌های اجتماعی یکی از راه‌هایی هستند که می‌توانند به‌راحتی به شغلتان آسیب بزنند. انتشار مطالب نامربوط و استفاده از عکس‌های نامناسب برای نمایه (پروفایل) و بدگویی درباره رئیس یا همکاران‌تان به‌راحتی می‌تواند در حرفه‌تان تأثیر بگذارد. این اشتباهات به‌راحتی قابل اجتناب هستند و می‌توان از آن‌ها درس گرفت. بنابراین سعی کنید شبکه اجتماعی خود را شخصی نگه‌دارید یا حتی‌الامکان مطالبی را در آن به اشتراک بگذارید که به وجهه شما آسیبی وارد نکند.
۲- درک نکردن انتظارات کارفرما
آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که "رئیس من از من چه انتظاری دارد" یا "شرکت از من چه انتظاری دارد"؟ آیا ارزش‌های شرکت را می‌دانید؟ اگر نه، مطمئناً انتظارات مدیر و شرکت را برآورده نمی‌کنید. غلبه بر این موضوع سخت نیست، کافیست فقط بپرسید.
مسئولیت‌پذیری در کار نشان‌دهنده استقلال و ارزش شماست و همچنین نشان می‌دهد شما یکی از ویژگی‌شخصیتی مورد توجه مدیران برای استخدام را دارید و یا باعث می‌شود شما را به عنوان فردی با استعداد در شرکت نگه دارد. تلاش برای اصلاح خطا‌ها و پذیرش تشویق کار‌هایی که به‌خوبی انجام شده‌اند، نشان می‌دهد که به مهارت‌ها و توانایی‌های خود اعتماد دارید.

۷ اشتباه شغلی که باید به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب کنید


۳- بی علاقه بودن به کار تیمی
بله، می‌دانیم که دوست دارید مستقل کار کنید. نوبلت می‌گوید مشکل این است که در بیشتر محیط‌های کاری «کار تیمی نکردن» به عنوان چیزی منفی تلقی می‌شود. هر کسی می‌تواند یاد بگیرد که چگونه کار تیمی انجام دهد. به این صورت که:
⦁ همکاران خود را بشناسید و به آن‌ها احترام بگذارید.
⦁ به جای «نه» گفتن از خود بپرسید «چگونه می‌توانم انعطاف پذیرتر باشم».
⦁ در جلسات گروهی و جلسات کاری بیشتر حضور پیدا کنید.
⦁ به دنبال راه حلی برای مشکلاتی باشید که تیم یا افراد با آن مواجه هستند.


۴- آماده نبودن برای مصاحبه کاری
وقتی در اولین مصاحبه نوبلت در ۲۰ سالگی از او پرسیدند: "می دانی ما چه کار می‌کنیم؟ " او جوابی نداشت و تحقیقی درباره کار آن شرکت قبل از مصاحبه انجام نداده بود، اما دیگر هرگز این اشتباه را نکرد. نوبلت می‌گوید به لطف اینترنت هیچ بهانه‌ای برای آماده نبودن وجود ندارد. وب سایت شرکت را بخوانید، شبکه‌های اجتماعی شرکت رو ببینید و اطلاعات کامل درباره شرکت قبل از مصاحبه کنید.

۷ اشتباه شغلی که باید به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب کنید


۵- عدم توانایی در مدیریت کار‌ها
هنر خوب مدیریت این است که مطمئن شوید رئیس و سازمان خوب به نظر می‌رسند. اگر این کار را انجام ندهید، می‌توانید به عنوان یک تماشاگر ساعت دیده شوید (شخصی که در محل کار مدام به ساعت نگاه می‌کند تا ببیند چقدر از تایم کاری باقی مانده است). برای انجام این کار باید فراتر از وظایفی که لازم است بروید. ‌ایده‌های رئیس خود را بپرسید، در مورد او مثبت صحبت کنید و زمانی که مشکل دارد راه حل ارائه دهید. به شما کمک می‌کند مورد توجه قرار بگیرید. به طور کلی انطباق و همسو کردن سبک‌های کاری شما و رئیستان برای ایجاد یک رابطه کاری سازنده با محوریت رشد و درک متقابل، بهره وری کار و توسعه شغلی و پیشرفت شرکت یک مدیریت کاری موفق و نقطه قوت شما است. این موضوع باعث می‌شود یک رابطه قوی با سرپرست خود ایجاد کنیم که به هر یک از ما اجازه می‌دهد نیاز‌های کاری خود را برآورده کنیم و هر فرد را تشویق به یادگیری و رشد می‌کند.

۷ اشتباه شغلی که باید به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب کنید


۶- "من می‌توانم" اما بدون نتیجه
«حتماً تا جمعه انبارگردانی را تکمیل می‌کنم» یا «بدون مشکل، ما می‌توانیم این قابلیت را در سیستم فروش شرکت ایجاد کنیم». اما واقعاً شما نمی‌توانید و هرگز قرار نیست کار را در آن زمان تحویل دهید. این قول دادن‌ها و نداشتن خروجی به موقع، رئیس و یا همکارانتان را از شما دلخور می‌کند. اگرچه گفتن "بله من می‌توانم" به رئیس وسوسه‌انگیز است، اما بهتر است کمتر از حد انتظارات خودتان قول داده و فراتر از آن عمل کنید"کارفرمایان وقتی واقع بین هستید به شما احترام می‌گذارند. شما به عنوان کسی که همیشه کار‌هایش را به موقع تحویل می‌دهد شناخته می‌شوید"

۷ اشتباه شغلی که باید به هر قیمتی از آن‌ها اجتناب کنید


۷- فرصت‌ها را رد کنید چون آماده نیستید
خواه این یک پروژه کاری باشد یا ارتقاء شغلی، بهانه‌ای برای بر عهده نگرفتن مسئولیت اضافی پیدا نکنید. نوبلت می‌گوید نترسید. رئیس شما آن پروژه یا شغل را به شما پیشنهاد داده زیرا فکر می‌کند شما توانایی انجام آن را دارید. از منطقه راحتی خود خارج شوید و در حرفه خود به جلو حرکت کنید.