https://www.radioezam.com/PU5R/

چه نگرش‌هایی مانع پیشرفت شما در محیط کار می‌شود؟

تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
چه نگرش‌هایی مانع پیشرفت شما در محیط کار می‌شود؟
نحوه رفتار شما در محل کار می‌تواند تأثیر عمیقی بر بهره‌وری، موفقیت و رابطه شما با دیگران داشته باشد. در حالی که عادات کاری خوب می‌توانند به شما کمک کند تا در نقش‌تان رشد کنید، عادات غلط در محیط کار ‌می‌توانند برعکس عمل کنند. مهم است که به شغل، محل کار و کسانی که با آنها کار می‌کنید احترام بگذارید. بنابراین همیشه ایده خوبی است که روی از بین بردن عادات بد خود در محل کار، تلاش کنید.

چه نگرش‌هایی مانع پیشرفت شما در محیط کار می‌شود؟

در این مقاله، عادت‌های بد در محل کار را شرح می‌دهیم و فهرستی از عادت‌های بدی که ممکن است در محل کار داشته باشید را با شما به اشتراک می‌گذاریم. با خبرنامه همراه باشید!

عادات بد کاری چیست؟
عادات بد محل کار، رفتارهای منفی هستند که به یک الگو تبدیل شده‌اند. در حالی که ممکن است برخی عادات بد در محل کار مشکل جدی ایجاد نکنند، برخی عادات ممکن است به قیمت از دست دادن احترام‌تان تمام شوند. ما اغلب به نگرش‌هایی نگاه می‌کنیم که می‌توانند به ما کمک کنند تا خوب کار کنیم یا به موفقیت برسیم - چیزهایی مانند مثبت بودن یا فعال بودن. اما شاید کمتر به موارد منفی فکر کنیم که کار را برای ما سخت می‌کند.
در اینجا به 6 طرز فکر، نگرش یا رفتار منفی که می‌تواند شما را در کار متوقف کند و همچنین راه‌هایی که می‌توانید تفکر خود را اصلاح کنید، اشاره شده است.

چه نگرش‌هایی مانع پیشرفت شما در محیط کار می‌شود؟

 
  • طرز فکر بدبینانه
بدبینی، تمایل به تمرکز بر روی نکات منفی یک موقعیت یا پیش بینی اینکه بدترین اتفاق خواهد افتاد است: دیدگاه «نیمه خالی لیوان».
در محل کار، یک طرز فکر بدبینانه ممکن است باعث شود که تغییرات یا رویدادهای جدید را منفی بدانید.  بنابراین، اگر متوجه شدید که در مورد موقعیتی در محل کار خود فکر منفی می‌کنید، برای بررسی تفکر خود یک ثانیه مکث کنید. آیا راهی وجود دارد که بتوانید آن را دوباره بررسی کنید؟ آیا می‌توانید راه هایی را برای تبدیل یک مشکل به فرصت شناسایی کنید؟ این به معنای شاد بودن بدون دلیل یا عدم تشخیص بدی نیست. این در مورد این است که به خود فرصت دهید تا چیزهای مثبت یا فرصت‌هایی را ببینید که می‌توانید در هر شرایطی از آنها استفاده کنید. 
احساسات منفی ممکن است ناشی از کار کردن در ساعات طولانی، عدم هماهنگی با یک همکار یا ناامید شدن از پیشرفت یک پروژه بروز کند. به هر دلیلی، منفی‌گرایی می‌تواند بر بهره‌وری و رضایت شغلی کلی شما تأثیر بگذارد. منفی‌گرایی می‌تواند شما را از همکاران‌تان دور کند، زیرا ممکن است دیگر از کار کردن با شما لذت نبرند.
سابینا رید، روانشناس رزیدنت SEEK، می‌گوید یادگیری شناخت الگوهای فکری غیرمفید و زیر سوال بردن آنها یکی از راه‌هایی است که می توانید با تفکر منفی در مورد کار مبارزه کنید.

چه نگرش‌هایی مانع پیشرفت شما در محیط کار می‌شود؟

 
  •  رفتار مناسب و کمک گرفتن از احساسات
احساسات بخشی از چیزی است که ما را انسان می‌کند، و باز بودن در مورد احساسات ما می‌تواند به ما در برقراری ارتباط کمک کند. اما اگر احساساتی مانند عصبانیت یا ناامیدی باعث شود که شما در محل کار عصبانی شوید، می‌تواند منجر به موقعیت‌هایی شود که بر شما و دیگران تأثیر منفی بگذارد و به عنوان غیرحرفه‌ای تلقی شوید. 
ارتباط مناسب در هر محیط کاری مهم است. در واقع همکاران می‌توانند برای رسیدن به اهداف و ایجاد یک محیط کاری منسجم که به نفع همه باشد به همکاری ادامه دهند. برای اطمینان از برقراری ارتباط مناسب، با جدید به حرف‌های دیگران گوش دهید. شما باید به مکاتبات مهم ایمیلی و تماس‌های تلفنی پاسخ دهید. همچنین مهم است که برای بحث درباره نظرات و ایده‌های جدید پذیرا باشید.
اگر در کنترل احساسات قوی مشکل دارید، بهتر است روش هایی را جستجو کنید که به شما کمک می کند تا از طریق آنها کنار بیایید. این ممکن است به سادگی تمرکز بر نفس عمیق و  شمردن تا 10 باشد. ممکن است با خودتان توافق کنید که وقتی عصبانی هستید بلافاصله به ایمیلی پاسخ ندهید، یا شاید با رفتن به پیاده‌روی یا پرسیدن این سوال، "لحظه ای نیاز دارم تا فکر کنم"، آیا می‌توانیم بعداً به این موضوع برگردیم؟

چه نگرش‌هایی مانع پیشرفت شما در محیط کار می‌شود؟

 
  •  عدم تمایل به کنار آمدن با دیگران
حتی اگر در یک نقش انفرادی بهتر کار می‌کنید، احتمالا زمانی می‌رسد که باید همراهِ همکاران خود برای به پایان رساندن یک پروژه یا رسیدن به یک هدف مشترک کار کنید. داشتن رفتار تیمی ‌همچنین به این معناست که همکاران‌تان را به‌خاطر کارشان به رسمیت می‌شناسید، به آنها در انجام وظایف‌شان کمک می‌کنید و نگرش دوستانه‌ای دارید.
اگر یک بازیکن تیمی ‌نیستید، ممکن است در برقراری ارتباط با همکاران‌تان مشکل داشته باشید و مدیرتان ممکن است برای ارتقای شغلی شما را در نظر نگیرد زیرا از رفتارهای مورد علاقه مدیران جهت استخدام انجام کار تیمی است. اما اگر از کار همکاران‌تان قدردانی کنید، تبدیل شدن به یک بازیکن تیمی ‌ممکن است طبیعی‌تر باشد. و در محیط کار مثبت اندیشی بیشتری نیز نشان خواهید داد. 

 
  • استفاده بیش از حد از کلمه "عذرخواهی"
آیا می‌بینید که در شروع هر جمله "متاسفم" می‌گویید؟ عذرخواهی برای چیزهایی که تقصیر شما نیست؟ همیشه با «متاسفم که مزاحمت شدم» یا «ببخشید که می پرسم» شروع می کنید؟ نه تنها می‌توانید دائماً به خودتان تقویت کنید که مقصر هستید، بلکه می‌توانید به دیگران این تصور را بدهید که اعتماد به نفس ندارید یا حتی غیرصادق هستید.
Read می‌گوید عذرخواهی بیش از حد اغلب یک واکنش است، و ارزش آن را دارد که عمیق‌تر به این موضوع بپردازیم که چرا وقتی لازم نیست عذرخواهی می‌کنید. آیا نگران ناامید کردن کسی هستید؟ ترس از طرد شدن، یا نگرانی در مورد بیرون انداخته شدن؟
در هر صورت، گام بعدی این است که سوال و پاسخ خود را به چیزی محترمانه و مستقیم تبدیل کنید و در صورت عدم نیاز عذرخواهی نکنید.

 
  • سوء استفاده از امتیازات
سوء استفاده از امتیازات یکی از بدترین عادات غلط در محیط کار است. اگر شرکت‌تان به شما امکان دسترسی به ابزارهای اختصاصی یا برخی امکانات و تسهیلات را می‌دهد، مثلا اینکه اجازه می‌دهد جمعه‌ها از خانه کار کنید، نباید سوء استفاده کنید. اگر از امتیازات سوء استفاده می‌کنید، باید عادات خود را تغییر دهید. به خاطر داشته باشید که به شغل خود و آزادی‌ها و توانایی‌هایی که کارفرما به شما داده است احترام بگذارید. به این ترتیب اعتماد روسا به شما همیشگی خواهد بود.

چه نگرش‌هایی مانع پیشرفت شما در محیط کار می‌شود؟

 
  •  مقاوم بودن در برابر تغییر
از رفتارهای ضرروی در موفقیت شغلی، تغییرپذیری است. مقابله با تغییر ممکن است سخت باشد. به خصوص اگر ناگهانی یا غیرمنتظره باشد. اما با توجه به اینکه تغییرات در اقتصاد و فناوری سریعتر و بیشتر اتفاق می افتد، تغییر تقریباً در زندگی کاری ما اجتناب ناپذیر است.
اگر می بینید مایل نیستید چیز جدیدی را امتحان کنید، ارزش دارد که این تفکر را به چالش بکشید. به این فکر کنید این تغییر چه فرصت‌هایی می‌تواند به همراه داشته باشد؟ چگونه می‌توانید مهارت‌های خود را برای مدیریت بهتر تغییر به روی میز بیاورید؟ شاید اینها چیزهایی باشد که می‌توانید با همکاران یا مدیر خود صحبت کنید.
تمرکز بر رشد نیز می‌تواند کمک کند. رید می‌گوید تاب‌آوری بخش بزرگی از رشد رفتاری در کار است و افراد تاب‌آور به‌جای ذهنیت ثابت، چیزی دارند که ذهنیت رشد نامیده می‌شود. افرادی که ذهنیت رشد دارند به آنچه می‌توانند از چالش‌ها بیاموزند نگاه می‌کنند.
در نهایت، یادگیری شناخت نگرش‌ها یا ذهنیت های منفی که ممکن است به آن ها پایبند باشید، می‌تواند به شما کمک کند دیدگاه خود را تغییر دهید. این همیشه آسان نیست، بنابراین از درخواست کمک نترسید. صحبت کردن با دوستان یا خانواده، همکاران قابل اعتماد یا یک متخصص می‌تواند به شما کمک کند تا یک ذهنیت منفی غیر مفید را پیدا کنید و تفکر خود را اصلاح کنید.