https://www.radioezam.com/DtHK/

خانه‌ی اول ما استام‌صنعت است

تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۴۰۱ | منبع: رادیو عظام
خانه‌ی اول ما استام‌صنعت است
هوشنگ غلامی
از پرسنل توان‌یاب استام صنعت

حضور مستمر و طولانی کارکنان در یک محیط کاری، موفقیتی برای آن مجموعه به حساب می‌آید و نشان‌دهنده‌ی این است که این فضا آن‌قدر قدیمی و بااعتبار و ثبات است که پرسنل سال‌ها در آن کار می‌کنند. هلدینگ عظام در همه‌ی سطوح تعداد زیادی از این همراهان را دارد. این بار با آقای هوشنگ غلامی صحبت کرده‌ایم. آقای غلامی از پرسنل توان‌یاب استام صنعت است که بعد از بیست سال کار حالا در آستانه بازنشستگی است.

معرفی و شروع کار

من هوشنگ غلامی هستم، متولد بیست و هفت مرداد سال چهل و هفت. حدود چهل و پنج سال سن دارم. متاهل هستم و سه فرزند دارم: دو دختر و یک پسر. شروع کارم در عظام برمی‌گردد به نوزده شهریور 1382. حالا نزدیک بیست سال است که در عظام مشغول به کارم. اسفند امسال هم بازنشسته می‌شوم. در این سال‌ها در واحد منابع انسانی استام‌صنعت کار کرده‌ام و دو شیفت کاری متفاوت داشته‌ام که هر کدام دوازده ساعت است. عمده‌ی کار من با دستگاه اسکرابر سرنشین‌دار است که به آن دستگاه ساب سرنشین‌دار هم می‌گویند. حدود پنج ساعت در روز را با این دستگاه کار می‌کنم و در بخش خدمات و باقی امور مشغول هستم.

کار کردن با اسکرابر

از اسکرابر برای ساب زدن، تمیز کردن و نظافت کف سالن استفاده می‌شود. این دستگاه با برق شارژ می‌شود و کار با آن با رانندگی ماشین متفاوت است. اسکرابر به صورت اتوماتیک کار می‌کند و یک شاسی برای حالت دنده جلو و دنده عقب دارد. اسکرابر ظاهرا پیچیدگی زیادی ندارد ولی به خاطر ساختارش و فضای محدود، کنترل و رانندگی با آن کمی سخت‌‎ است. چون هم باید به طور همزمان در مسیر رفت و آمد آن را کنترل کنیم و هم این که نظافت را انجام دهیم. این دستگاه تی دارد که در موقع پاک کردن راه‌پله‌ها و اطراف ممکن است به دیوار برخورد جزئی داشته باشد. بنابراین باید با دقت زیاد کار کنیم. من در سال نود کار با این دستگاه را توسط شرکت فروشنده آموزش دیدم. به جز من یک نفر دیگر از همکاران هم در شیفت مخالف با این دستگاه کار می‌کند.شرایط کار ‌توان‌یاب‌ها

من جزو توان‌یابان استام صنعت هستم و در تکلم مشکل دارم. ولی این مشکل آسیبی به کارم وارد نمی‌کند و وظیفه‌ی خود را به خوبی انجام می‌دهم. از کارم راضی هستم. امنیت شغلی هم در این مدت برقرار بوده. به‌عنوان یک توان‌یاب مثل دیگر همکاران‌مان کار می‌کنم. این‌جا همه با هم صمیمی هستند و همکارانم یکی از یکی خوب‌تر و بهترند. استام‌صنعت خانه‌ی اول همه کسانی است که از قدیم در سازمان کار می‌کنند. در این مدت اتفاقات به یادماندنی زیادی داشته‌ام. تقدیر در روز توان‌یاب و دریافت ساعت هوشمند، کادو گرفتن کتاب در روز تولد و دو بار سفر به مشهد با کمک حاج آقا مصطفی ایروانی نمونه‌هایی از همین اتفاقات خوب بوده است.

خاطره‌ی ماندگار

یکی از شیرین‌ترین خاطره‌‌هایم مربوط به سه سال قبل است. در روز درختکاری آن سال حاج عباس ایروانی با دخترشان برای بازدید به استام صنعت آمده بودند و من با همراهی کارکنان و به عنوان نماینده در این برنامه حضور داشتم. در آن روز دو درخت سدروس کاشته شد. یک درخت را باغبان و آقای مهندس میرزایی مدیر هلدینگ کاشتند و یک درخت دیگر را هم من و آقای ایروانی کاشتیم. در کنار کاشت درخت حاج آقا در مورد سال‌های کاری من در شرکت و تعداد فرزندانم سوال کردند و با هم گفت‌وگو کردیم. این دو درخت در ورودی ساختمان اداری جنب پله‌های ورودی کاشته شدند و در حال حاضر سالم و سبز و سرحال هستند.
برچسب‌ها
+20تحریریه عظام