https://www.radioezam.com/xSN5/

خودرو

خودرو | ۳۰ بهمن ۱۴۰۱

«از جمله چیزهایی که تازه دیده شده، کالسکه و درشکه‌های نفتی و الکتریکی است که با قوه‌ی بخار در همه جا تندتر از اسب حرکت می‌کند و راحت‌تر از درشکه و کالسکه‌ی اسب است؛ اتومبیل گویند.» اتفاقی که مسافر قاجاری در جملات قبل درباره‌ی آن نوشته برای خودش شگفت‌آور بوده و برای ما تنها یادآور یک تکنولوژی ساده و قدیمی است.

خودرو | ۰۳ آبان ۱۴۰۰

چالش رسیدن به یکی دیگر از رؤیاها همیشه آدم را سرذوق نگه می دارد درحالیکه مرتب در دل به خود می گویید « کم نیاور! ارزشش را دارد». ساخت ماشین کاروان شخصی بعد از خرید ماشین از جمله همان نبردهای رویایی شگفت انگیز است که وقتی تصمیم میگیرید عملی اش کنید یعنی سرنخ را پیدا کرده‌اید و قرار است این ماشین دوست داشتنی، همراه اصلی ماجراجویی های شما شود. ایرانگردی با ماشینی که خودتان صفر تا صدش را آماده کردید!

خودرو | ۲۰ مهر ۱۴۰۰

با «فنی شو» عظام آنلاین، کارهای فنی ماشین خودتون رو یاد بگیرید. در فصل سوم فنی شو عظام آنلاین درباره کمک فنر صحبت می‌کنیم.

خودرو | ۰۴ مهر ۱۴۰۰

با «فنی شو» عظام آنلاین، کارهای فنی ماشین خودتون رو یاد بگیرید. در فصل دوم فنی شو عظام آنلاین درباره لنت و ترمز صحبت شده است.

خودرو | ۳۱ شهریور ۱۴۰۰

واقعاً فکر می‌کنید کسی که یک پراید مشکی یا لند کروز پرکلاغی را میراند شخصیت جذابی دارد و نمی‌توان او را نادیده گرفت؟! به راستی روانشناسی رنگ خودرو حرفی برای گفتن دارد و می‌شود به لطف آن ناگفته‌های شخصیت راننده یک ماشین را شنید؟ حتی نوع رانندگی او را؟ بر اساس تحقیقاتی که یک شرکت لیزینگ خودرو انجام داد، مشخص شد ماشین‌های مشکی رنگ با احتمال بیشتری تصادف می‌کنند ضمن اینکه راننده این رنگ خودروها، شخصیت جذاب و فریبنده‌ای دارند. در این پست به روانشناسی رنگ خودرو پرداخته شده است.

خودرو | ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

با «فنی شو» عظام آنلاین، کارهای فنی ماشین خودتون رو یاد بگیرید. در فصل دوم فنی شو عظام آنلاین درباره لنت و ترمز صحبت شده است.

خودرو | ۱۵ شهریور ۱۴۰۰

با «فنی شو» عظام آنلاین، کارهای فنی ماشین خودتون رو یاد بگیرید. در فصل اول فنی شو عظام آنلاین درباره دیسک و صفحه صحبت شده است.

خودرو | ۱۴ شهریور ۱۴۰۰

ترموستات نقش بزرگی را به عنوان یکی از اجزای مهم سیستم خنک کننده خودرو ایفا می‌کند. بین موتور و رادیاتور قرار گرفته و معمولاً به شیلنگ بالایی یا پایینی رادیاتور متصل می‌شود. برای اینکه به اهمیت این قطعه مهم پی ببریم باید بدانیم که ترموستات چیست و چگونه کار می‌کند همچنین در این مطلب به نشانه‌های یک ترموستات خراب اشاره می‌کنیم.

خودرو | ۰۷ شهریور ۱۴۰۰

زمان رانندگی، سخت‌ترین کار هدایت اتومبیل در پیچ‌ها است. آیا می‌دانید چه مکانیزم و فیزیکی در سیستم فرمان اتومبیل وجود دارد که از لغزش چرخ‌ها در جاده جلوگیری می‌کند؟ در این مطلب یاد خواهیم گرفت که چرا سیستم فرمان حیاتی است و با نحو کار کردن فرمان برقی آشنا می‌شویم.

خودرو | ۰۱ شهریور ۱۴۰۰

خرید اتومبیل می‌تواند هیجان انگیز باشد، اما نکات و برنامه‌ریزی‌ از قبل می‌تواند این خرید را به صرفه‌تر و آسان‌تر کند و شما این اطمینان را پیدا می‌کنید که بهترین ماشین را برای خود انتخاب کرده‌اید. در اینجا به 8 نکته مهم که نیاز است هنگام خرید اتومبیل در نظر بگیرید اشاره شده است.

خودرو | ۲۴ مرداد ۱۴۰۰

با «فنی شو» عظام آنلاین، کارهای فنی ماشین خودتون رو یاد بگیرید.

خودرو | ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

هر زمان که موتورهای احتراق داخلی کار می‌کنند، گرما تولید می‌کنند و هنگامی که موتور به دمای کارکرد مطلوب خود برسد، این گرمای اضافی باید حذف شود تا از ایجاد دمای بالا که به موتور آسیب می‌رساند جلوگیری شود. وظیفه رساندن دمای خنک‌تر به موتور به عهده رادیاتور است. در این مطلب نحوه انجام کار، اشتباهات و عمده‌ترین مشکلات رادیاتور را توضیح داده‌ایم.

خودرو | ۱۸ مرداد ۱۴۰۰

با «فنی شو» عظام آنلاین، کارهای فنی ماشین خودتون رو یاد بگیرید.

خودرو | ۱۹ تیر ۱۴۰۰

آیا می‌دانید AMG مخفف ترکیبی از نام خانوادگی موسسان و محل تأسیس این شرکت است؟ آیا می‌دانید که مرسدس-AMG به عنوان یک کسب و کار ساده دو نفره از سال 1960 آغاز شده است؟ در اینجا 10 واقعیت جالب در مورد مرسدس-AMG از ابتدا تا تبدیل شدن به یک برند معتبر جهانی گفته شده است.

خودرو | ۱۳ تیر ۱۴۰۰

دوچرخه سواری فواید زیادی دارد که هریک می‌تواند انگیزه‌ی کافی را برای رکاب زدن به شما بدهد. از هر دوچرخه سواری بپرسید که دوچرخه سواری چقدر سرگرم کننده است احتمالا پس از یک ساعت همچنان درحال گوش کردن به ماجراجویی‌های جالب او هستید. در این پست به 6 مورد از فواید دوچرخه سواری اشاره شده است.