https://www.radioezam.com/vo2O/

5 راهکار برای افزایش سرعت خودرو

تاریخ انتشار: ۰۲ تیر ۱۴۰۰ | منبع: Auto motor blog
5 راهکار برای افزایش سرعت ماشین
سرعت و شتاب خودرو برای رانندگان حرفه‌ای و به‌خصوص جوانان بسیار مهم است. تقریباً همه ما همیشه به دنبال راهی برای افزایش شتاب خودرو هستیم. در این پست 5 روش ساده برای ارتقا سرعت خودرو گفته شده است.تعویض به موقع فیلتر هوا:
هزینه تعویض فیلتر هم، فقط کمی بیشتر از پول چند بسته آدامس نعنایی است. فوت کوزه‌گری این است که هوای خنک و تازه سنگین‌تر است و به این ترتیب هوای بیشتری به سیلندرها می‌رسد و با سوخت ترکیب می‌شود. هوای بیشتر مساوی است با بنزین‌سوزی بیشتر و بنزین‌سوزی بیشتر مساوی است با قدرت و توان بیشتر. این کار در یک موتور معمولی، واقعاً قدرت را 5 تا 7 اسب‌ بخار افزایش می‌دهد. اگر فیلتر ماشین‌تان نو و تمیز است و موتور، هوای حسابی نوش جان می‌کند، پس سایر ترفندهایی که در ادامه مطلب می‌آید را به کار ببندید.

5 راهکار برای افزایش سرعت ماشین

ارتقا سیستم اگزوز:
صاف و یکسره کردن لوله های خروجی از مبدل کاتالسیت تا سپر عقب هم بسیار مؤثر است. این کار باعث می‌شود گازهای خروجی راحت‌تر تخلیه بشوند. تخلیه بیشتر این گازها هم به معنای وجود جای بیشتر برای هوا و بنزین است، و هوا و بنزین بیشتر هم یعنی قدرت بیشتر. البته مبدل های کاتالیست امروزی کارآمدترند و طوری طراحی شده‌اند که با موتور سازگاری بیشتری داشته باشند. البته اگر خودرو فرسوده دارید شاید بخواهید ترفندهای دیگری که در ادامه می‌آید را امتحان کنید.

5 راهکار برای افزایش سرعت ماشین

استفاده از لاستیک مناسب:
اگر از لاستیک‌های مناسب استفاده کنید، که چسبندگی و ترمزگیری خوبی داشته باشند، باعث کم شدن قدرت اضافی خودرو در هنگام ترمز می‌شود. لاستیک های با کیفیت خوب علاوه بر اینکه باعث کشش بهتر شما در جاده می‌شوند، باعث بهبود سرعت در پیچیدن و کاهش فاصله ترمز می‌شوند. شما می‌توانید لاستیک‌های مرغوب را با رینگ‌های سبک و مقاوم ترکیب کنید تا بهترین عملکرد را در سرعت خودروی خود داشته باشید. همچنین هر خودرو برای سایز لاستیک مناسب خودش طراحی‌شده است و تغییر این سایز یا نوع لاستیک و رینگ سبب ایجاد اشکال در عملکرد خودرو می‌شود که ممکن است باعث کاهش شتاب خودرو نیز بشود. در صورت تعویض لاستیک، به سایز آن نیز توجه کنید.

5 راهکار برای افزایش سرعت ماشین

تعویض کامپیوتری ماشین:
اگرچه تعویض کردن کامپیوتر ماشین، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی و میزان ترکیب بنزین و هوای آن را به هم می‌ریزد، ولی قدرت ماشین را افزایش می‌دهد. البته این کار فقط زمانی جواب می‌دهد که ماشین‌تان  مجهز به توربوشارژر یا سوپرشارژر باشد و تعویض کامپیوتر ماشین های معمولی فقط  نیم اسب‌ بخار به قدرت موتورتان اضافه می‌کند. اگر برنامه‌ریزی کارخانه یک برنامه‌ریزی محدود کننده برای موتور ماشین‌تان باشد، تعویض کامپیوتر می‌تواند خیلی مؤثر باشد ولی ممکن است هزینه زیادی برایتان داشته باشد.

5 راهکار برای افزایش سرعت ماشین


کاهش وزن خودرو:
یکی از نکاتی اساسی که به آن کمتر توجه می‌شود، وزن غیرضروری خودرو است. تا حد امکان وزن خودرو را کاهش دهیم. مشخص است که اجسام سبک‌تر سریع‌تر از اجسام سنگین به حرکت درمی‌آیند است. پس می‌توانید با کاهش وزن خودرو، شتاب خودرو را افزایش دهید. به‌عنوان‌مثال برخی از افراد، ترمزهای فابریک خودرو را با ترمزهای روتور دوتایی تعویض می‌کنند که جدا از افزایش شتاب خودرو، عملکرد خودرو را نیز بهبود می‌بخشد. بعضی هم با سبک کردن میل‌لنگ خودرو شتاب خودرو را افزایش می‌دهند. البته برای کاهش وزن خودرو باید از یک متخصص کمک گرفت که متناسب با مدل و توان خودرو، وزن را کاهش دهد.


5 راهکار برای افزایش سرعت ماشین