https://www.radioezam.com/Z8Ka/

پیشنهاد چهار بازی گروهی

تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۴۰۲ | منبع: رادیو عظام
شاید بهترین زمان برای بازی‌های گروهی همین روزهای گرم و بلند تابستان است که آفتاب امان نمی‌دهد تا از خانه بیرون برویم. خانه‌های کوچک و آپارتمانی و همسایه‌هایی که یک دیوار نازک با آن‌ها فاصله داریم، باعث شده تا خیلی از بازی‌های قدیمی و پرسروصدا از لیست پیشنهادها خط بخورد. در چنین شرایطی و برای رهایی از کلافگی چی بهتر از بازی‌های دسته‌جمعی مهیج اما بی‌سروصدا. این مطلب رادیو عظام چهار پیشنهاد برای گذر کردن از این روزهای گرم و ساختن خاطره‌ای شیرین است. گوشی را رها کنید، کولر را بگذارید روی دور تند، اطرافیان‌تان را صدا بزنید و بسته به شرایط‌تان آماده‌ی یکی از این بازی‌ها شوید.

پیشنهاد چهار بازی گروهی

فوتبال‌ بزنیم
اگر خودتان از شیقتگان فوتبال‌ هستید یا در خانه پسربچه‌ی علاقمند به فوتبال دارید، این بازی برای شماست. در این روزها که نمی‌شود با توپ پلاستیکی در کوچه گل‌کوچیک بازی کرد می‌توانید با «فوتبال بزنیم» یاد و خاطره‌ی آن روزها را زنده کنید. این بازی نیاز به حداقل دو و حداکثر چهار بازیکن بالای هشت سال دارد و در ده دقیقه می‌توان یک دور آن را بازی کرد. هرچند هر چقدر ماهرتر شوید می‌توانید تندتر بازی کنید و یک دور را در پنج دقیقه هم به سرانجام برسانید. این فوتبال نه توپ دارد و نه تور. شما هستید و تعدادی کارت که با کمک همان‌ها باید پاس بدهید، دریبل بزنید، شوت کنید و گل بزنید. مثل فوتبال واقعی این‌جا هم خطا دارید و سوت داور هم به راه است. 
«این بازی برگردانی است از بازی کارتی Wannabe Football که توسط ناشر بردگیم دانمارکی Game Absorber  طراحی و تولید شده و با حفظ قوانین کپی‌رایت توسط رومیز به زبان فارسی منتشر شده است.» تولیدکننده‌ی بازی در ادامه هم به نکته‌ی جالبی اشاره کرده: «این بازی برای من نقطه‌ی اشتراک دو عشق بزرگ است: یکی به فوتبال و دیگری به بازی! و خوشحالم که تمام اتفاقات هیجان‌انگیزی که در مستطیل سبز و در طی ۹۰ دقیقه رخ می‌دهد اینجا روی میز و در ۵ دقیقه رخ می‌دهد. پس موافقید یک دست فوتبال بزنیم؟»

پیشنهاد چهار بازی گروهی

کودتا
مافیا دیگر محبوب‌تر از آن شده که نیازی به معرفی داشته باشد. در تلویزیون، در شبکه‌ی نمایش خانگی، در کافه‌ها و در جمع‌های دوستانه جای خودش را باز کرده و طرفداران پر و پا قرصی دارد. اگر از علاقه‌مندان مافیا هستید ولی دل‌تان می‌خواهد بازی‌های شبیه آن را هم تجربه کنید می‌توانید بروید سراغ کودتا. بازی‌ای در همان سبک و سیاق که نیاز به دو تا شش بازیکن دارد و تولیدکنندگانش آن را از لحاظ دشواری در دسته‌ی نیمه‌سبک طبقه‌بندی کرده‌اند. در تبلیغات کودتا نوشته‌اند: «سراسر هیجان و بلوف‌زنی و نقش مخفی». آن‌هایی که بازی کرده‌اند هم با این عبارت تبلیغاتی موافق‌اند. در این بازی باید تلاش کنید تا با هوشمندی نفوذتان را روی شخصیت‌های بازی مثل سفیر بزرگ‌زاده، آدمکش و... حفظ کنید. درنهایت با «از بین بردن نفوذ تمام رقبا و تبدیل شدن به تنها بازمانده‌ی نهاد قدرت» برنده‌ی بازی خواهید شد.

پیشنهاد چهار بازی گروهی

میکرو ماکرو
اگر کسی دور و برتان نیست و تنهایید، اگر در بازی‌ها زیاد دعوا و تقلب پیش می‌آید یا اگر هم‌بازی‌هایتان در یک سطح و سن نیستند، می‌تواند سراغ بازی‌های غیررقابتی بروید. در این نوع از بازی‌ها همه‌ی بازیکنان در یک تیم هستند و برای حل یک معما تلاش می‌کنند. یکی از بازی‌های خوب این دسته «میکرو ماکرو» است. قصه‌ی بازی درباره‌‌ی شهری است که در آن جرم‌های زیادی اتفاق افتاده. شما و هم‌تیمی‌هایتان وظیفه دارید تا خوب شهر را بگردید، نشانه‌ها را پیدا کنید و بفهمید که مجرم‌ها چطور این کار را با شهر کرده‌اند. در این بازی شانزده پرونده دارید که باید یکی یکی آن‌ها را حل کنید. شمایید و یک شهر به‌هم‌ریخته و بزرگ (در ابعاد 100 در 70 سانتی‌متر) و یک ذره‌بین برای پیدا کردن نشانه‌ها. تولیدکنندگان بازی درجه‌ی سختی آن را متوسط تخمین زده‌اند و آن را به افراد بالای دوازده سال پیشنهاد کرده‌اند.

پیشنهاد چهار بازی گروهی

ساخت دبرنا در خانه
اگر در خانه هیچ بازی فکری و گروهی ندارید می‌توانید خودتان دست به کار شوید و با ساخت یک بازی قدیمی و خاطره‌انگیز اعضای خانواده را ساعت‌ها سرگرم کنید. همان‌طور که احتمالا می‌دانید در بازی دبرنا صفحاتی بین بازیکنان تقسیم می‌شود که روی آن‌ها به شکل تصادفی چند عدد بین یک تا 99 درج شده. یکی از بازیکنان هم کیسه‌ی اعداد را در اختیار دارد و به شکل تصادفی یکی از اعداد را از کیسه خارج می‌کند. بازیکنانی که عدد اعلام شده را در صفحه‌ی خود داشته باشند یک علامت روی آن شماره در صفحه‌ی خود می گذارند. این کار آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا یکی از بازیکنان اعلام کند که تمام اعداد صفحه‌اش علامت‌گذاری شده و به این ترتیب این رقابت را برده. این بازی سرگرم‌کننده را می‌توان بارها و بارها با اعضای خانواده در هر سن و سالی انجام داد. اگر نسخه‌‌ی آماده‌ی این بازی را نداشتید می‌توانید خودتان در خانه آن را بسازید. برای ساخت دبرنا به تجهیزات و مهارت خاصی نیاز ندارید. چند تکه مقوا برای ساخت صفحه‌ی اعداد، نخود و لوبیا برای نشانه‌گذاری خانه‌ها و تعدادی کاغذ خرد شده برای این‌که شماره‌ها را روی آن بنویسید، کافی است. 

پیشنهاد چهار بازی گروهی
برچسب‌ها
تحریریه عظام