https://www.radioezam.com/7VSN/

۵ مهارت پول‌ساز برای نوجوانان

تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ | منبع: رادیو عظام
یکی از خاطرات ثابت پدر و مادرها و حتی پدربزرگ و مادربزرگ‌ها، کار  کردن در تابستان است. نوجوانی نسل‌های قبلی به محض تمام شدن مدرسه، در کارگاه‌ها، مغازه‌ها و خیاط‌‌خانه‌ها و خلاصه هر جای دیگری که کارآموز قبول می‌کردند سپری می‌شد و تابستان فرصت خوبی برای یادگیری مهارتی تازه و درآوردن کمی پول بود. حالا شکل کارها عوض شده و خیلی از نوجوانان ترجیح می‌دهند به جای بیرون رفتن، در خانه و با کمک اینترنت کسب درآمد کنند. در ادامه با ۵ مهارت پول‌ساز برای نوجوانان آشنا می‌شوید:

۵ مهارت پول‌ساز برای نوجوانان

بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی
یکی از انتقادها به نوجوانان، سپری کردن وقت زیاد در شبکه‌های اجتماعی است. خبر خوب اینکه می‌توان از طریق همین علاقه‌ی نوجوانان به شبکه‌های اجتماعی مهارتی پول‌ساز به آن‌ها یاد داد و این وقت‌گذرانی را هدفمند کرد.
اینستاگرام یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است و افراد روزانه ساعت‌ها صرف دیدن ویدئوها و عکس‌های اینستاگرام می‌کنند و از ترندها باخبر می‌شوند. بنابراین بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی یکی از انواع محبوب بازاریابی است. برای آموختن مهارت‌های لازم برای بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی، منابع مختلفی به زبان‌های انگلیسی و حتی فارسی وجود دارد. پس از گذراندن این دوره‌ها که اکثرا کوتاه‌اند، نوجوان می‌تواند کار در این حوزه را با کارآموزی یا حتی قبول مسئولیت شبکه‌های اجتماعی یک سازمان که معمولا وظیفه‌ی انتشار محتوا و پاسخگویی به کامنت‌ها را دارد، شروع کند.
یادگیری مهارت بازاریابی شبکه‌های اجتماعی برای نوجوانان این حسن را دارد که زمان چندانی نمی‌گیرد و در مدت کوتاهی این مهارت قابل یادگیری است. همچنین موقعیت‌های شغلی متعدد کمک می‌کند نوجوان خیلی زود از این مهارت استفاده کند و به مرحله‌ی کسب درآمد برسد.

۵ مهارت پول‌ساز برای نوجوانان

تولید محتوا
تولید محتوا یکی دیگر از مهارت‌های پول‌ساز برای نوجوانان است که نسبتا ساده است و متقاضیان زیادی هم دارد. سازمان‌ها برای شبکه‌های اجتماعی، سایت و دیگر موارد مثل رپورتاژها نیاز به تولیدکننده‌ی محتوا دارند و با داشتن دانش نگارش فارسی، توانایی جست‌وجو و یک کامپیوتر متصل به اینترنت می‌توان تولید محتوا و کسب درآمد کرد.
دو پیش‌نیاز کلیدی برای تولید محتوا داشتن دانش کافی برای نگارش متن‌های شیوا و روان و توانایی جست‌وجو است. اگرچه داشتن تجربه برای بسیاری سازمان‌ها مهم است اما شرکت‌هایی که به طور خاص در زمینه‌ی تولید محتوا فعال هستند و خوراک دیگر شرکت‌ها را تامین می‌کنند، فضای خوبی برای تازه‌کارها فراهم می‌کنند.
مزیت دیگر یادگیری تولید محتوا این است که دانشی کاربردی است و توانایی نوشتن متن‌های شیوا و روان در زندگی شخصی هم به کار می‌آید.

۵ مهارت پول‌ساز برای نوجوانان

کد نویسی
کدنویسی یکی از پرطرفدارترین مهارت‌ها در سال‌های اخیر است. این مهارت پرطرفدار درآمد خوبی هم دارد و همین باعث شده، افراد بسیاری به این مهارت جذب شوند و دنبال یادگیری بروند. به دلیل پرطرفدار بودن این مهارت، منابع زیادی به زبان‌های مختلف به شکل کتاب، وب‌سایت و ویدئو در دسترس است که بخش آموزش را راحت و آسان می‌کند.
کدنویسی یکی از مناسبت‌ترین مهارت‌ها برای نوجوانان است و بازار همیشگی و پرطرفدار آن، تضمینی برای داشتن شغل است. با توجه به نیاز همیشگی سازمان‌ها به برنامه‌نویس در سطوح مختلف، بلافاصله بعد از یادگیری هم می‌توان به عنوان کارآموز یا نیروی کار جونیور وارد بازار شد و با کسب تجربه، راه را برای پیشرفت شغلی در سال‌های آینده باز کرد.

۵ مهارت پول‌ساز برای نوجوانان

طراحی گرافیک
طراحی گرافیک در کنار محتوا دو رکن اصلی تبلیغات و بازاریابی هستند. انتشار پستی پرطرفدار نشان از همکاری تنگاتنگ طراح گرافیک و تولیدکننده‌ی محتوا دارد. همچنین لوگوهای ماندگار برندهای مختلف هم حاصل تلاش و زحمت طراحان گرافیک هستند. طراحی گرافیک به‌خصوص برای نوجوانانی که به هنر نقاشی علاقه‌مندند، می‌تواند مهارتی جذاب باشد.
برای آموزش طراحی گرافیک هم مثل سایر مهارت‌های پول‌ساز برای نوجوانان منابع ویدیویی و متنی فراوانی وجود دارد و نوجوان علاقه‌مند می‌تواند در بین این منابع متنوع، روش یادگیری موردنظرش را خیلی زود پیدا کند و اصول اولیه‌ی کار با یکی از نرم‌افزارهای گرافیکی مثل فوتوشاپ یا ایلاستریتر را بیاموزد.
مزیت دیگر یادگیری طراحی گرافیک برای نوجوانان این است که مکمل مهارت تولید محتوا در زمینه‌ی بازاریابی و جذب مخاطب است و بلد بودن این دو مهارت به نوجوان‌هایی که به فروش و داشتن کسب و کار شخصی علاقه دارند کمک می‌کند کسب و کار خودشان را با محتوایی جذاب برای مخاطب شروع کنند.

۵ مهارت پول‌ساز برای نوجوانان

تولید و تدوین ویدئو
یکی از محبوب‌ترین شکل‌های محتوایی که شرکت‌ها برای معرفی محصول یا خدمت ارائه می‌دهند ویدئو است. معمولا افراد در شبکه‌های اجتماعی ویدئو را نسبت به دیگر شکل‌های محتوا بیشتر می‌پسندند و تماشا می‌کنند. از همین رو مهارت تدوین و تولید ویدئو یکی از مهارت‌های پول‌ساز برای نوجوانان به شمار می‌رود.
برای یادگیری تولید و تدوین ویدئو منابع مختلفی در اینترنت وجود دارد که کمک می‌کند در مدتی کم، نوجوانان اصول اولیه‌ی این مهارت را بیاموزند. بازار کار تولید و تدوین ویدئو گسترده است و ساخت ویدئوهای کوتاه برای اینستاگرام یا تیک‌تاک با امکانات کم، بسیار مورد توجه شرکت‌هاست.
به جز کامپیوتر، اپلیکیشن‌های متعددی برای تولید ویدئو با تلفن همراه هم وجود دارد که کار را بسیار ساده‌تر می‌کند و با کمی خلاقیت می‌توان ویدئوهای پربیننده‌ای تولید کرد. همچنین برای نوجوانانی که به صنعت سینما و تلویزیون علاقه دارند، تولید و تدوین ویدئو می‌تواند گام اول خوبی باشد.

۵ مهارت پول‌ساز برای نوجوانان

با توجه به فراوانی منابع برای مهارت‌های مختلف در اینترنت، نوجوانان می‌توانند مهارتی که بیشترین علاقه را به آن دارند در زمانی کوتاه و به شکلی کاربردی بیاموزند و استعداد و علاقه‌شان را محک بزنند و مسیر آینده را با دانش و آگاهی بیشتر انتخاب کنند.
برچسب‌ها
تحریریه عظام