https://www.radioezam.com/QBbA/

تغذیه در محیط کار (بخش اول)

تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
تغذیه در محیط کار

همه ما می‌دانیم که غذای مغذی و سالم بر سلامتی و شادابی تاثیرگذار است. اما طبق مطالعه‌ای که در مجله طب کار و محیط زیست منتشر شده است، مواد غذایی مصرفی می‌تواند به طور مستقیم بر بهره‌وری و عملکرد کارکنان تاثیر گذار باشد. این بدان معناست که سود بیشتر یک شرکت میتواند به تغذیه کارکنان وابسته باشد. اگر به دنبال حفظ نیروی کار سازنده و متعهد هستید، وقت آن رسیده است که غذاها و میان‌وعده‌های مناسب را در چرخه غذایی کارکنان خود قرار دهید. در این پست نگاهی به مزایای واقعی سرمایه‌گذاری در سلامت کارمندان می‌اندازیم، که چگونه یک وعده غذایی ساده می‌تواند کارکنان شما را به یک تیم متخصص تبدیل کند.


 
  • طبق این مطالعه کارکنانی که 4 روز در هفته 5 وعده یا بیشتر، میوه و سبزیجات مصرف میکنند 20% عملکرد بالاتری دارند.
  • کارکنانی که در تمام طول روز تغذیه سالمی دارند بیشتر از 25% احتمال دارد عملکرد بالاتری داشته باشند.
  • عدم حضور در محل کار برای کارکنانی که تغذیه سالم و ورزش منظم دارند،  27% کمتر است و همچنین عملکرد آنها 11% بیشتر از افراد مانند خودشان است.
تغذیه در کار

غذاهای سالم می‌توانند کارمندان شما را به یک نیروی کار قدرتمند تبدیل کنند، چند مثال از برخی مواد غذایی مفید در زیر نام برده شده است: (همچنین برای تمام وعده‌های غذایی نام برده شده جایگزین نیز وجود دارد)
سیب زمینی:
سیب زمینی از کربوهیدرات و فیبر کامپلکس بالایی برخوردار است. در حقیقت، یک سیب زمینی پخته شده متوسط (همراه با پوست) 25 میلی گرم ویتامین C را برای بدن فراهم می‌کند ، که بیش از 40٪ مقدار توصیه شده رژیم غذایی برای بزرگسالان است. سیب زمینی همچنین 20% ویتامین b6 توصیه شده برای رژیم غذایی بزرگسالان را شامل می‌شود. ماهی:
این ماده غذایی فوق العاده غنی از اسیدهای چرب OMEGA-3 و همچنین منبع خوبی از آهن است. در محیط کار عملکرد افراد مبتلا به کمبود آهن 30% کاهش میابد.
هویج:
منبع عالی ویتامین A که برای تقویت بینایی و قوی‌ شدن سیستم ایمنی بدن در مبارزه با عفونت‌ها لازم است. یک وعده هویج پخته شده، 2 گرم فیبر غذایی یا 8% از مقدار توصیه شده در رژیم غذایی روزانه را تأمین می‌کند. مواد غذایی فیبردار سطح کلسترول را در خون کاهش می‌دهند، که این امر خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کم می‌کند.
تغذیه در کار
به طور کلی می‌توان نتیجه گرفت یکی از اولین چیزهایی که در طول یک روز پرمشغله کاری باید به آن توجه کرد، تغذیه است. رژیم غذایی ضعیف می‌تواند منجر به بروز مشکلات متعددی در کارکنان گردد. ازجمله:کاهش بازده کاری،حس خواب‌آلودگی و کسالت در ساعات پایانی کار، افت انرژی، افزایش وزن، افزایش هزینه درمان کارکنان. در مطالب بعدی بیشتر درباره این موضوع صحبت خواهیم کرد.