https://www.radioezam.com/1nG8/

چگونه با کارکنان ناراضی در محیط کار رفتار کنیم؟

تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
چگونه با کارکنان ناراضی در محیط کار رفتار کنیم؟
به طور کلی،  وقتی با تعداد زیادی از افراد کار می‌کنیم با افراد ناراضی (  disgruntled) هم مواجه می‌شویم. ضروری است که بدانیم در این موقعیت چگونه عمل کنیم.

چگونه با کارکنان ناراضی در محیط کار رفتار کنیم؟


حرفه‌ای رفتار کنید
از رفتارهایی مانند پرخاشگری، فریاد زدن، قسم خوردن و... پرهیز کنید. به عنوان یک مدیر شما نمایندۀ تمام شرکت هستید و نباید تاثیرات منفی به دلیل یک مسئلۀ خاص بر شرکت خود بگذارید..
به صورت خصوصی با کارکنان درباره مسئلۀ پیش آمده صحبت کنید
می‌توانید در یک اتاق به صورت خصوصی صحبت کنید و از تحقیر فرد نزد دیگران خودداری کنید. حتی اگر مشکل پیش آمده به مسئله مهم و جدی تبدیل شد، اجازه ندهید افراد بیشتری آگاه شوند و به یکپارچگی تحقیقات در این رابطه کمک کنید
همۀ مدارک را مستند‌سازی کنید
وقتی با افراد ناراضی و ناسازگار کار می‌کنید، حتما مسائل را به صورت سند و کتبی در اختیار داشته باشید. اینکار بعدها از شما و شرکت محافظت خواهد کرد. اگر موضوع پیش آمده جدی باشد به جمع آوری مدارک و مستندات به صورت کتبی بپردازید و حتما در آغاز کار، قرارداد کتبی با کارکنان تنظیم کنید.

چگونه با کارکنان ناراضی در محیط کار رفتار کنیم؟


افراد ناراضی را در راَس قدرت قرار ندهید

هیچ‌گاه به یک کارمند ناراضی قدرت ندهید. زیرا اگر آنها زمانی بالاتر از شما قرار بگیرند، می‌تواند به مسئلۀ بغرنجی تبدیل شود.
گوش دهید و پیشنهاد مناسب ارائه دهید
یک بحث زمانی سازنده است که دو طرف شنونده باشند. به حرفهای آنها گوش بدهید و بعد پشنهاد مناسب ارائه دهید ، با آنها کنار بیایید و سعی کنید افراد را راضی نگه دارید در حالیکه از بیزنس خود محافظت می‌کنید  و بقیه کارکنان را هم مد نظر قرار دهید.
امیدتان به افراد را از دست ندهید
روابط حرفه‌ای گاهی می‌تواند با مخالفتِ افراد با هم، آسیب ببیند. به سرعت ناامید نشوید بلکه حالا زمانی است که باید مثبت فکر کنید.

چگونه با کارکنان ناراضی در محیط کار رفتار کنیم؟


موضوع پیش آمده را درک کنید و از زاویۀ بیرونی به مسئله بنگرید
از اینکه چرا چنین مشکلی پیش آمده مطلع شوید و در‌باره چرایی رفتار کارمندتان تحقیق کنید.
تمام دپارتمان را در نظر داشته باشید و از تاثیر این مسئله بر روابط حرفه‌ای خود آگاه باشید. تمام این موارد را با اخلاق حرفه‌ای کاهش دهید. 

حدود و مرزها را بشناسید
از کلمات مناسب استفاده کنید، خونسردی خود را حفظ کنید و شرایط را به سمت موقعیت آرامی سوق دهید. هرگز از حد و مرزها عبور نکنید.
با مشکل روبرو شوید
چگونه کار کردن با افراد خاص و روبرو شدن با مشکلات آنها را بیاموزید. روبرو شدن با مسئله از راضی نگه داشتن افراد به هر طریقی، مهم‌تر است. مشکلات را به صورت تک به تک حل کنید. اگر فردی سعی در زورگویی و قلدری دارد، حتما و فورا از قوانین شرکت کمک بگیرید. 
همیشه همۀ افراد موثر نیستند
اغلب کارکنان به طور معمول سعی می‌کنند مسائل را به آرامی حل کنند. اگرچه زمان‌هایی است که افراد از قوانین شرکت و آنچه به آنها دستور داده شده سرپیچی می‌کنند. اگر تمام پیشنهادات ارائه شده را نپذیرند و هیچ‌کدام از موارد گفته شده، در مورد یک فرد موثر واقع نشود این را بدانید که نمی‌توان همۀ افراد را همیشه راضی نگه داشت. در این صورت می‌توان از آن فرد چشم پوشی کرد. 
بهتر اینست که وظایف افراد را در ارتباط با توانایی‌ها و نقاط قوت‌شان تنظیم کنید.
به طور خلاصه در هنگام کار با افراد ناراضی، سعی کنید حرفه ای رفتار کنید، کارِ درست را انجام دهید. طبیعتا ممکن است نتوانید همه را راضی کنید  اما سعی کنید با کارکنانتان سازش و مصالحه کنید.

کارکنان ناراضی