https://www.radioezam.com/zmCq/

چرا سرگرمی‌های شخصی می‌تواند پیشرفت حرفه‌ای را تقویت کند؟

تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
چرا سرگرمی‌های شخصی می‌تواند پیشرفت حرفه‌ای را تقویت کند؟
کلید موفقیت در محل کار، ساعات طولانی کار کردن و داشتن استعدادهای غیرقابل جایگزین است.
بله، اینها ویژگی‌های ارزشمندی هستند که تقریباً هر سازمانی دوست دارد داشته باشد. اما همانطور که به دنبال پیشرفت در حرفه خود هستید، اشتباه بزرگی است که صرفاً روی اخلاق کاری و ایجاد تخصص خود در یک زمینه واحد تمرکز کنید.

چرا سرگرمی‌های شخصی می‌تواند پیشرفت حرفه‌ای را تقویت کند؟

شغل شما بخش عمده‌ای از زندگی شما است، اما شما را به عنوان یک فرد تعریف نمی‌کند، حتی اگر شغلتان را دوست داشته باشید.
قبلاً عبارت "تعادل بین کار و زندگی" را شنیده‌اید و این چیزی است که باید جدی بگیرید. به هر حال، بیشتر سازمان‌ها معتقدند که این یکی از اجزای مهم فرهنگ محل کار آنهاست و آن را در سیاست‌های رسمی خود ادغام می‌کنند. این کار را به این دلیل انجام می‌دهند که ارزش واقعی را، در پرورش کارمندانِ سالم و خوب می‌بینند. دو دلیل عمده وجود دارد که چرا تعادل بین کار و زندگی و داشتن سرگرمی‌های خارج از محل کار مهم است.

سلامت شخصی
به زبان ساده، داشتن تعادل در زندگیِ سالم است. وقتی همیشه کار می‌کنید، احتمال اینکه در مورد خواب، عادات غذایی و ورزش بدنی به خطر بیفتید، بیشتر است. استرس‌های ناشی از کار همیشه برای مردم آشکار نیست، به همین دلیل است که آنها به کار خود ادامه می‌دهند تا در نهایت «سوخته شوند».
داشتن سرگرمی‌هایی برای عقب نشینی به طور منظم فشار فزاینده‌ی ناشی از کار را کاهش می‌دهد. برخی از فعالیت‌ها به تنهایی انجام می‌شوند و «زمان من» را برای افراد فراهم می‌کند تا به شدت روی چیزی غیر از کار تمرکز کنند یا به آنها اجازه می‌دهد استراحت و همچنین احساس رضایت کنند.

چرا سرگرمی‌های شخصی می‌تواند پیشرفت حرفه‌ای را تقویت کند؟

سرگرمی‌های دیگر به صورت گروهی انجام می‌شوند، که مزایای روانیِ خود را به همراه دارند. در همین حال، برخی از افراد از فعالیت‌های سخت‌گیرانه بدنی لذت می‌برند که مزایای جسمی و روحی، هردو را برای آنها فراهم می‌کند. نقاشی، رقصیدن، جمع آوریِ عتیقه‌جات یا بازی در یک تیم ورزشی، همه به سلامت فردی کمک می‌کنند.

 
توسعه شخصی = توسعه حرفه‌ای

کارفرمایان برای کارکنان سالم به خاطر بهره‌وری ارزش قائل هستند، اما آنها همچنین خواهان کارمندان جامعی هستند که دیدگاه‌های متنوع، خلاقیت و ارتباطات شخصی را ارائه دهند.
به عنوان یک کارمند یا فردی که به دنبال استخدام هستید، باید قدرتی را که داشتن سرگرمی‌ها می‌تواند در پیشرفت حرفه‌ای شما داشته باشد، بشناسید.
درگیر شدن در انواع فعالیت‌های خارج از محل کار، شما را به سرمایه بهتری در محل کار تبدیل می‌‎کند.
اگر یک مدیرِ استخدام مجبور باشد بین دو نامزد، که هر کدام دارای مجموعه مهارت، سابقه کاری و تحصیلات یکسانی هستند، تصمیم بگیرد، فکر می‌کنید این تصمیم به چه نتیجه‌ای می‌رسد؟
شخصیت یک عامل خواهد بود، اما تجربیات نامزدها به دور از یک محیط کاری رسمی نیز تاثیرگذار خواهد بود. توانایی‌ها و دانشی که از طریق سرگرمی‌ها به دست می‌آورید، می‌تواند شما را از دیگران متمایز کند. دنبال کردن علایق به رشد شخصی کمک می‌کند و خلاقیت و یادگیری مهارت‌ها و موضوعات جدید را فراهم می‌سازد.

چرا سرگرمی‌های شخصی می‌تواند پیشرفت حرفه‌ای را تقویت کند؟

اگر از اوقات فراغت خود برای سفر استفاده می‌کنید، فرهنگ‌های جدیدی را تجربه می‌کنید و دیدگاه وسیع‌تری به دست می‌آورید که به شما کمک می‌کند تا مسائل خاص را از دید جدیدی ببینید.
اگر به سرگرمی‌ای مشغول شوید که شامل بازی یا کار با دیگران است، جذابیت بیشتری خواهید داشت.
از آنجا که شما با طیف وسیعی از افراد در تعامل هستید، به عنوان سفیر برای شرکت خود خدمت می‌کنید. با فرض اینکه به شغل خود علاقه دارید، پتانسیلی برای شما وجود دارد که شرکتِ خود را برای دیگران، از جمله جویندگان کار یا مشتریان یا شرکای بالقوه بازاریابی کنید.
شواهد زیادی علاقه‌ی کارفرمایان به درگیر بودن کارمندان‌شان با سرگرمی‌ها را نشان می‌دهد.
به عنوان مثال، برخی از سازمان‌ها حداقل‌های اجباری تعطیلات را اجرا می‌کنند و به طور مؤثر کارکنان خود را مجبور می‌کنند تا بر سلامت یا پیشرفت شخصی خود تمرکز کنند. بسیاری از سازمان‌ها نیز از طریق بسته‌های مزایا مشوق‌های بهداشتی را ارائه می‌کنند و روزهای مرخصی با حقوق را برای کار داوطلبانه یا اجتماعی اختصاص می‌دهد.

زندگی پس از کار
یک دلیل دیگر وجود دارد که چرا باید توسعه سرگرمی‌های خود را در اولویت قرار دهید. از خود بپرسید که پس از پایان کار خود با تمام اوقات فراغت خود چه خواهید کرد. به راحتی می‌توان فکر کرد که زمانی که برای بازنشستگی آماده می‌شوید، آنقدر از کار خسته می‌شوید که تنها کاری که می‌خواهید انجام دهید این است که به عقب برگردید، استراحت کنید و هیچ کاری انجام ندهید. اما هیچ چیز زودتر از آنچه فکر می‌کنید خسته کننده نمی‌شود.

چرا سرگرمی‌های شخصی می‌تواند پیشرفت حرفه‌ای را تقویت کند؟

بدون سرگرمی‌ها برای اشغال زمان بازنشستگی، سلامت روانی شما به سرعت بدتر می‌شود. بنابراین، سرگرمی‌ها وسیله‌ای برای دستیابی به طول عمر با افزایش سن هستند. شما می‌توانید تا زمان بازنشستگی صبر کنید و آن وقت یک علاقه جدید را کشف کنید، اما همانطور که می‌گویند: "شما نمی‌توانید ترفندهای جدید را به سگ قدیمی بیاموزید،" بهتر است از همین امروز کاوش سرگرمی‌های جدید را شروع کنید، به‌ویژه که فوایدی برای زندگی شخصی و حرفه‌ای شما خواهند داشت. در رزومه خود می‌توانید از بخش علاقه‌مندی‌ها استفاده کنید یا نام آن را به سرگرمی‌ها تغییر دهید.