https://www.radioezam.com/IfHF/

بهترین شغل ها برای افراد درون‌گرا (نکاتی برای یک شکار موفق شغلی)

تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
بهترین شغل‌ها برای افراد درون‌گرا (نکاتی برای یک شکار موفق شغلی)
تا به حال به این مورد فکر کرده‌اید" که اصلا شغل مناسبی برای درونگراها وجود ندارد"؟
یا شاید حس کرده‌اید که  شما تنها درون گرایی هستید که در دنیای برون‌گراها زندگی می‌کند. سروصدای زیادی هست در رابطه با مزایای اجتماعی بودن کارمندان که این موضوع باعث می‌شود به نقصان وجود مشاغل برای افراد درونگرا برسیم.
خب، این موضوع می‌تواند با واقعیت فاصله زیادی داشته باشد. مشاغل فراوانی در موضوع بازاریابی برای افراد درونگرا وجود دارد. شما فقط باید یکی از آنها را پیدا کنید، و آن را که مناسب شما هست، برگزینید.
این دلیلی هست که ما یک لیست از بهترین مشاغل درست کرده‌ایم برای افراد درونگرا با سلایق گوناگون، تا کمکی به کشف پتانسل‌های مشاغل داشته باشیم.

بهترین شغل‌ها برای افراد درون گرا (نکاتی برای یک شکار موفق شغلی)از بهترین مشاغل برای افراد درونگرا:
درونگرا بودن به معنی این نیست که حق انتخاب شغل برای شما محدود است، بلکه به این معناست که شما تمایل دارید جهان را از درون تجربه کنید، در محیط آرام کاری پیشرفت کنید(شکوفا شوید) و زمان تنهایی بیشتریی نسبت به افراد برونگرا نیاز دارید.
مشاغل و صنایع بسیاری وجود دارد که این محیط کاری را فراهم می‌کند، بنابراین تنها کاری که می‌بایست انجام دهید این است که یکی را بر اساس استعداد و توانایی هایتان شناسایی کنید و به سمتش حرکت کنید.
ما چندتا از بهترین مشاغل را برای درونگراها  کنار هم قرار داده‌ایم که می‌توان با آنها شروع کرد:
1- ویراستار
ویراستارها دستور زبان، سبک و خطاهای املایی را بررسی می‌کنند. تا مناسب منتشر شدن بشوند. علاوه بر این، آنها اطلاعات را صحت سنجی می‌کنند تا مطمئن شوند که اطلاعات براساس استانداردهای ویراستاری باشد.
2- مدیر آی تی
این شغل شامل مدیریت امنیت و اجرای سیستم اطلاعاتی یک شرکت می‌باشد. همیطور نصب نرم افزار و به روز رسانی  سخت افزار، مدیریت بودجه بخش آی تی و مدیریت مسائل زیر دست آن را در بر می‌گیرد.
3- مدیر شبکه های اجتماعی 
به عنوان یک مدیر شبکه‌های اجتماعی، شما کمپین‌های شبکه های اجتماعی را برنامه‌ریزی و ترتیب میدهید. محتوا را تولید و فعالیت های شبکه های اجتماعی را نظارت می‌کنید.
تقابل سالم و در عین حال مجازی با دنبال کننده‌ها و ارتباطات رسانه‌های اجتماعی لازم می‌باشد.

بهترین شغل ها برای افراد درون گرا (نکاتی برای یک شکار موفق شغلی)

4- مکانیک
مکانیک‌ها سرکشی و تعمیر و نگهداری موتور اتوموبیل‌ها را انجام می‌دهند و از انواع ابزارها و تکنولوژی استفاده می‌کنند.
برخی مواقع آنها در سیستم بخصوصی یا نوع موتور خاصی متخصص می‌شوند ولی به طور کلی آنها با انسان‌ها ارتباط چندانی ندارند.
5- مدیر حسابداری
اصولا مدیرهای حسابداری داده‌ها را آنالیز می‌کنند، سیاست‌های حسابداری را توسعه و گزارش‌های مالی را خلق می‌کنند. در رابطه با تقابل‌های اجتماعی آنها بیشتر نیازمند کار با حسابدارهای زیردست هستند.
6- کتابدار
کتابدارها به مراجعه کنندگان در کتابخانه‌ها کمک می‌کنند که به خوبیه  راهنمای کتابخانه‌ها، کتاب مورد نظر خود را انتخاب کنند و قرض بگیرند. گاهی اوقات کتابدارها بودجه کتابخانه را بررسی و بر اعضای جوانتر هم نظارت می‌کنند.
7- نویسنده فنی
نویسنده فنی، مقاله های آیین نامه آموزشی ، چگونگی راهنمایی و مجموعه عوامل دیگر با هدف تبدیل زبان پیچیده به اطلاعات کاربر پسند را فراهم می‌نماید.


پنج نکته را دنبال کنید، شغل رویایی‌تان را در کمترین زمان خواهید یافت:
1. شناسایی شغلی که مناسب شماست.
در آغاز، شما باید بدانید که در کارتان بدنبال چه چیزی هستید. برای مثال، اگر احساس می‌کنید کار بیشتری در فضای خود می‌توانید انجام دهید، احتمالا از کار کردن در جایی که کارکنان فضای کاری را با هم شریک هستند لذت نخواهید برد.
2. به سرنخ ها در آگهی کاری توجه کنید.
در ذهن داشته باشید که مهارتهای مورد نیاز یه شغل گارانتی پیشرفت شما در آن شغل نیستند. برای مثال، یک آگهی کاری، بهترین کاندیدا را که برای شغل مناسب است را توصیف می‌کند، "شما ممکن است بخواهید از آن عبور کنید حتی اگر مهارت‌های اصولی کار را دارا باشید.
3. دنبال شغلی باشید که نقاط قوت شما را نمایان می‌کند.
آیا شما یک فرد ریزبین در کار هستید؟ یا شما خلاقیت شما هنگام کار کردن با یک تیک شکوفا می‌شود. بدنبال شغلی باشید که که نقاط قوتی را در کارکنان جستجو می‌کند که با نقاط قوت شما همخوانی دارد.
4. مهارت‌ها و شایستگی‌های خود را پررنگ کنید.
از رزومه و نامه  درخواست شغل برای نشان دادن مهارت‌های خود استفاده کنید. برای مثال توضیح بدهید که چگونه خصوصیت درونگرایی باعث شکوفا شدن حرفه ای شما شده است مثلا ویژگی اندیشمند بودن شما باعث فهمیدن بیشتر اشتباهات نسبت به سایرین می‌شود.
5. برای مصاحبه آماده شوید.
به عنوان یک درونگرا احتمالا سخت‌ترین کار انجام مصاحبه کاری است. به هر صورت، شما قرار است در یک اتاق بیگانه با تعدادی غریبه بنشینید در حالیکه سوالاتی از شما می‌پرسند و براساس جواب‌های شما، قضاوت‌تان خواهند کرد، خیلی برای یک درونگرا جالب نیست. مصاحبه را انجام دهید، از مهارت‌هایی که ممکن است در آن خوب باشید بهره ببرید، مانند شنونده فعال بودن یا فهمیدن زبان بدن، پیشاپیش درباره نقاط قوت و ضعف خود و سوالات احتمالی دیگررا آماده و تمرین کنید .مهارت‌ها و شایستگی های خود را پررنگ کنید.

راه‌های بهتر کردن مهارت‌های ارتباطی به عنوان یک فرد درونگرا
همانطور که در بالا اشاره کردیم، سرو صداهای زیادی در اطراف شما به عنوان یک درونگرا وجود دارد.
درست همانند یک برونگرا یک درونگرا میتواند رابطه با دیگران را ایجاد و حفظ کند. از زندگی اجتماعی لذت ببرد و و با گروه های متنوعی از افراد در ارتباط باشد.
اگرچه فرد درونگرا تمایل دارد بیشتر ساکت، خوددار و متفکر بماند، گاهی روابط اجتماعی آنها را خسته کرده و نیاز به زمانی برای برای بازیابی انرژی دارند.
این ویژگی ها روی مهارت های ارتباطی درونگراها تاثیر میگذارد به طوریکه گاهی اوقات آنها در محیط کاری متحمل مقایسه سختی با برونگراها میشوند.
اما اگر هیچ انتخاب دیگری بجز کارکردن در خلاف شغل مناسب افراد درونگرا نباشد چی؟
حداقل شما نیاز دارید مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنید تا مطمعن شوید که روی کار شما تاثیر منفی نخواهد گذاشت.
این ها سه راه برای بهبود مهارت ارتباطی  به عنوان یک فرد درونگرا هستند
1- شروع به ارائه فیدبک (بازخورد) کنید.
بعضی متخصصان اعتقاد دارند که شخصیت درونگراها را آنها را شنونده بهتری کرده است.
گرچه، شنوایی فعال تنها یک بخش از ارتباط موثر در محیط کاری است. کاری که باید انجام دهید اینست که خود را درگیر صحبت با همکاران و آسان کردن جریان و گردش اطلاعات کنید. البته پیشنهاد ما این نیست که در هر کدام از گفتگوها در محیط کاری شرکت کنید.
ولی برای مثال، همکاران شما در زمان ناهاری در حال صحبت در یک موضوع کاری هستند، سعی کنید با ارائه‌ی بازخورد مثبت در گفتگویشان شرکت کنید.
ضعیف ترین مهارت ارتباطی خود را شناسایی کنید یا موردی که فکر می‌کنید تقویت آن بهترین نفع را برای شما دارد.
2. بلند بلند فکر کنید.
تا حالا برای‌تان پیش آمده که که دقیقا جواب درست یک سوال یا یک راه حل خلاقانه برای یک مشکل را داشته باشید اما بخاطر اینکه تنها در ذهن شما بوده آنرا از دست داده باشید؟
درونگراها ممکن است با بیشتر از یک مسءله که مربوط به طبیعت خجالتی انها باشد، روبرو باشند. مسئله این است که بیان نکردن افکارتان نه تنها شما را از تمجید شدن، بلکه از انتقاد سازنده هم دور نگه میدارد. در نهایت، مانع رشد حرفه‌ای شما می‌شود.
چطور میتوان به آن غلبه کرد؟ شروع کنید به تقابل با هم در حین جلسات کاری بوسیله پرسیدن و جواب دادن، طوفان فکری و بیان ایده هایتان به دیگران. 
3. در یک مهارت سرمایه گذاری کنید.
ضعیف ترین مهارت ارتباطی خود را شناسایی کنید یا موردی که فکر می‌کنید تقویت آن بهترین نفع را برای شما دارد.
این ممکن است صحبت در جمع یا مهارت‌ها در ارائه دادن، یا اعتماد به نفس شما باشد.
قدم‌های محکمی جهت بهبود آن بردارید بوسیله گذراندن دوره صحبت کردن در فضای جمعی، کمک خواستن از یک دوست با مهارت بالای ارائه ، یا کار کردن روی اعتماد بنفستان با تمرین روزانه. تنها راه پیشرفت بوسیله متعهد بودن به انجام آن و برداشتن قدم های کوچک اما مداوم است.