https://www.radioezam.com/aXeU/

راهنمای خرید اتومبیل، 8 نکته که قبل از خرید خودرو باید بدانید

تاریخ انتشار: ۰۱ شهریور ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
راهنمای خرید اتومبیل
خرید اتومبیل می‌تواند هیجان انگیز باشد، اما نکات و برنامه‌ریزی‌ از قبل می‌تواند این خرید را به صرفه‌تر و آسان‌تر کند و شما این اطمینان را پیدا می‌کنید که بهترین ماشین را برای خود انتخاب کرده‌اید. امروزه خودروهای داخلی و بیشتر از آن خودروهای خارجی نیاز به منابع مالی سنگین برای خرید خواهند داشت؛ بنابراین بهتر است با نکاتی آشنا شوید تا در هنگام انتخاب، خرید و سپس تحویل خودرو دچار مشکلات نشوید. در اینجا به چند نکته مهم که نیاز است هنگام خرید ماشین در نظر بگیرید اشاره شده است.

راهنمای خرید اتومبیل، 8 نکته که قبل از خرید خودرو باید بدانید

 
  1. نیازهای خود را بشناسید
نیازهای خود را مشخص کنید. چرا به وسیله نقلیه نیاز دارید؟ آیا برای رفت و آمد به محل کار یا مدرسه به ماشین نیاز دارید؟ آیا وسیله ای برای انجام سفرهای آخر هفته و فعالیت های اینچنینی مورد نیاز شماست؟

راهنمای خرید اتومبیل، 8 نکته که قبل از خرید خودرو باید بدانید

 
  1. منابع مالی خود را بررسی کنید
آیا بودجه‌ای که در نظر دارید برای یک خودروی ارزان قیمت است یا لوکس؟ آیا برای خرید ماشین نیاز به وام دارید؟ آیا در صورت تهیه وام، برای بازپرداخت آن به مشکل بر نمیخورید؟ همه جواب مالی را باید مورد بررس قرار دهید و مطمئن شوید که تمام هزینه های خرید خودرو مانند (پیش پرداخت ، مالیات و سایر هزینه های احتمالی) را می‌دانید و در مورد وضعیت مالی خود واقع بین باشید. اگر توانایی خرید ماشین دارید، به دنبال آن بروید.

راهنمای خرید اتومبیل، 8 نکته که قبل از خرید خودرو باید بدانید

 
  1. گزینه های خود را در اینترنت بررسی کنید
امروزه خرید ماشین بسیار راحت تر از والدین شما است. اینترنت تعداد زیادی فروشنده از مناطق مختلف را به شما معرفی می‌کند، با جستجو و سرچ در سایت‌های مختلف میتوانید ماشین‌های مختلفی که انتخاب کرده‌‌اید را باهم مقایسه کنید. با خواندن نظرات کاربران و مصرف‌کنندگان دیگر می‌توانید از بین گزینه‌های انتخابی بهترین گزینه را انتخاب کنید.

راهنمای خرید اتومبیل، 8 نکته که قبل از خرید خودرو باید بدانید

 
  1. قیمت، گارانتی، قرارداد
پس از تعیین خودروی مورد نظر خود، قیمت ها را براساس بودجه خود مقایسه کنید. و دوباره بررسی کنید: اگر وام خودرو می گیرید مطمئن شوید که مبلغ باز پرداخت آن مناسب بودجه شما است. مطمئن شوید که گارانتی خودروی انتخابی خود را کاملا متوجه شده‌اید و می‌توانید از یک کارشناس فنی که در نمایندگی خودرو است بخواهید برای شما به طور کامل توضیح دهد. خرید ایده آل قیمت منصفانه‌ای است که با ضمانت خوب مطابقت دارد.
قراردادی که بین شما و شرکت سازنده خودرو امضا می‌شود یک نوع سند رسمی و قابل‌پیگیری در محاکم قانونی است؛ بنابراین سعی کنید پیش از امضای قرارداد با شرکت‌های خودروسازی از شرایط این قراردادها اطلاع کافی به‌دست آورید. همچنین دقت داشته باشید که پس از امضای قرارداد ممکن است شرایط برای شما آن‌چنان مناسب تنظیم‌ نشود و از کلمات فنی استفاده ‌شده باشد که شما از آن‌ها بی‌اطلاع هستید؛ بنابراین بهتر است با یک مشاور حقوقی در این زمینه مشورت کنید و سپس امضای قرارداد را انجام دهید.

راهنمای خرید اتومبیل، 8 نکته که قبل از خرید خودرو باید بدانید

 
  1. بررسی مشخصات فنی و میزان سوخت خودرو 
 مشخصات فنی خودرو مانند حجم و نوع موتور، نوع گیربکس و همچنین سیستم تعلیق و موارد مشابه آن را بدانید.
یکی از مواردی که در بخش فنی خودرو باید به‌آن توجه کنید، میزان مصرف سوخت خودرو در سفرهای شهری و سفرهای بین‌شهری است.

 
  1. تعمیر و نگهداری خودرو
هزینه‌های اتومبیل تنها به خرید آن ختم نمی‌شود بلکه هزینه تعمیر و نگهداری اتومبیل همراه با هزینه تعمیرات نیز وجود دارد. قیمت خودرو و متوسط هزینه تعمیر و نگهداری خودرو در هر سال با هم هزینه واقعی یک خودرو را تعیین می‌کند. از آنجا که اتومبیل تنها یک وسیله خانگی ساده نیست به نگهداری اساسی نیز نیاز دارد
  1. رانندگی آزمایشی انجام دهید
هنگامی که چند اتومبیل را شناسایی کردید و تمام مراحل قبل را مورد بررسی قرار دادید، با خودروهای انتخابی به صورت آزمایشی رانندگی کنید تا ببینید در آن چه احساسی دارید و عملکرد آن چگونه است. سعی کنید با همه خودروهایی که در نظر دارید در یک روز رانندگی کنید تا بتوانید آنها را به راحتی مقایسه کنید.

راهنمای خرید اتومبیل، 8 نکته که قبل از خرید خودرو باید بدانید

 
  1. تحویل خودرو براساس چک لیست
در نمایندگی‌های خودرو برای تحویل هر خودرو چک‌لیست‌های وجود دارد که مطابق آن‌ها بخش‌ها، قطعات و تجهیزات موردنیاز را به شما تحویل خواهد داد. بهتر است شما نیز پیش از امضای این چک‌لیست‌ها، قطعات و تجهیزات را طبق آن‌ها بررسی کرده و تحویل بگیرید. درصورتی‌که بدون دقت این چک‌لیست‌ها را امضا کنید به‌منزله تحویل آن‌ها بدون هیچ‌گونه ایراد و کم و کسری است و نمایندگی از تحویل مجدد آن‌ها خودداری خواهد کرد.

راهنمای خرید اتومبیل، 8 نکته که قبل از خرید خودرو باید بدانیدبا «فنی شو» عظام آنلاین، کارهای فنی ماشین خودتان را یاد بگیرید. برای دیدن ویدئوها کلیک کنید.