https://www.radioezam.com/vXkZ/

10 واقعیت جالب در مورد مرسدس-AMG

تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
از خوک قرمز تا قایق های تندرو: 10 واقعیت جالب در مورد مرسدس -AMG

آیا میدانید AMG مخفف ترکیبی از نام خانوادگی موسسان و محل تأسیس این شرکت است؟ آیا می‌دانید که مرسدس-AMG به عنوان یک کسب و کار ساده دو نفره از سال 1960 آغاز شده است؟ در اینجا 10 واقعیت جالب در مورد مرسدس-AMG از ابتدا تا تبدیل شدن به یک برند معتبر جهانی گفته شده است.

از خوک قرمز تا قایق های تندرو: 10 واقعیت جالب در مورد مرسدس -AMG


1- مرسدس-
AMG از کجا شروع شد؟
تولید کننده AMG از نام خانوادگی بنیانگذاران شرکت هانس ورنر آوفرشت و ملچر، گرفته شده است. دو مهندس علاقمند به خودروهای اسپرت که در سال 1960 در بخش توسعه شرکت دایملر-بنز شاغل بودند. در اوایل دهه شصت آنها مشغول کار کردن روی موتور ۳۰۰SE  برای مسابقات بودند.
در سال 1965 ، یک همکار سابق در شرکت دایملر بنز برای مسابقات قهرمانی اتومبیلرانی آلمان ثبت نام کرد. مانفرد شیک با استفاده از موتور 300 SE که آوفرشت و ملچر آن را درست کرده بودند در مسابقه شرکت کرد. مانفرد شیک توانست ده مرتبه خط پایان مسیر را جلوتر از همهی ماشینها طی کرد. ماشین شماره ۶۰۷ خاطره انگیزترین ماشین رقابتهای آن سالها بود.
این خوشحالی برای آنها طولانی نبود، شرکت تصمیم گرفت فعالیتهایش را در حوزه ماشینهای اسپرت متوقف کند. اما آوفرشت و ملچر تصمیم گرفتند فعالیت خود را در این زمینه ادامه و در اوقات فراغت به دارندگان ماشینهای ۳۰۰SE  خدمات تیونینگ و تنظیم موتور ارائه دهند.
در سال ۱۹۶۷، آوفرشت و ملچر عملاً وادار به ترک شغل خود شدند. آنها تصمیم گرفتند همان فعالیت سابق را ادامه دهند و برای کارگاه خود یک اسم بگذارند: که AMG نام داشت. دو حرف اول AM ابتدای نام این کمپانی از ابتدای حروف نام خانوادگی مهندسین Hans Werner Aufrecht  و Erhard Melcher و G ابتدای نام روستای محل تولد Hans Werner Aufrecht بنام Großaspach در آشپاخ (بادن-وورتمبرگ) گرفته شدهاست. آنها همچنان کار تیونینگ و تنظیم و تقویت موتور خودروهای ۳۰۰SEL  را انجام میدادند و از این به بعد، نام AMG به تدریج روی خودروها دیده میشد.

از خوک قرمز تا قایق های تندرو: 10 واقعیت جالب در مورد مرسدس -AMG


2- خوک قرمز:
ماشین مسابقهای مشهور Red Pig (خوک قرمز) یک مرسدس بنز SEL 6.3 300 که به افزایش اعتبار AMG کمک کرد و از آن به بعد ، نام AMG در عرصه موتور اسپورت مشهور شد. این خودرو با تغییراتی که آنها در این ماشین ایجاد کردند (یک موتور ۶۹۰۰ سی سی) به سریعترین خودرو سدان جهان شد! این ماشین در بین سالهای 1968 تا 1972 تولید شد.

مرسدس بنز خوک قرمز

3- 
مرسدس-AMG در ایالات متحده آمریکا
اولین خودروی مشترک تولید شده توسط مرسدس بنز و AMG خودرویAMGC63  در سال 1995 بود. این اولین خودروی AMG بود که به طور رسمی در ایالات متحده فروخته شد و دارای یک موتور شش خطی کاملاً اصلاح شده با قدرت 276 اسب بخار و 284 lb-ft گشتاور متصل به یک گیربکس پنج سرعته اتوماتیک بود.
به تدریج، علاوه بر تقویت موتور، تغییر ظاهری و زیباتر کردن خودروهای مرسدس بنز هم در کنار خدمات آنها قرار گرفت. لوگوی AMG از جنس کروم به پشت ماشینهای مرسدس بنز اضافه میشد. در سال 1998 شرکت دایملر پیشنهاد خرید ۵۱ درصد از سهام AMG را مطرح کرد و در همان سال مالکیت عمده این شرکت را به دست آورد.
4- 
سری Black ؛ یک تجارت جدی:
برای خریدارانی که وحشیترین و انحصاریترین خودروی AMG با عملکرد بالا را میخواهند، سری Black یک انتخاب عالی است. مدلهای سری Black این شرکت دارای تنظیمات فوق العاده موتور، سیستم تعلیق، اجزای آیرودینامیکی و شاسی با ظاهر زیبا هستند.

سری black مرسدس بنز


تاکنون، فقط پنج اتومبیل امتیاز قرار گرفتن در سری Black افسانهای اتومبیلهای AMG را کسب کردهاند: CLK 63 Black Series، Black Series C63، Black Series SL 65، Black Series SLS و Black Series SLK 55. آخرین اتومبیل از سری Black ، خودروی Mercedes-AMG GT است که سال گذشته رکورد جدیدی در نوربورگرینگ ثبت کرد. نوربورگرینگ یا پیست نوربورگ آلمان (Nürburgrin) مجتمع ورزشهای موتوری به ظرفیت ۱۵۰ هزار نفر است که در نوربورگ در راینلاند-فالتس قرار دارد.

5- مرسدس SLS AMG
اولین اتومبیل مرسدس بنز که  از صفر توسطAMG  ساخته شد، SLS AMG بود  که تولد دوباره اتومبیل نمادین 300SL Gullwing از سال 1954 است. این اتومبیل با موتور 6.2 لیتری هشت سیلندر و قدرت موتور 622 اسب بخار همراه بود، اما این تنها نیروی انفجاری این اتومبیل نبود، بلکه SLS AMG دارای کپسول های انفجاری در سقف خود است که انفجارهای کوچک آنها به اندازه کافی قوی هستند تا درهای آن را وقتی این اتومبیل چپ کرده باشد، باز کنند.

مرسدس SLS AMG

6- 
گروه AMG & Cigarette Racing
علاقه AMG به سرعت در درجه اول معطوف به وسایل نقلیه جاده ای است اما این شرکت از سال 2007، با گروه برگذار کننده مسابقات Cigarette Racing همکاری خود را شروع کرد که نتیجه این همکاری منحصر به فرد منجر به ساخت حداقل 12 قایق سریع با تولید محدود بود که آخرین آنها قایق 18 متری Tirranna AMG Edition است که در اوایل سال 2020 در شهر میامی به نمایش گذاشته شد.

 گروه AMG & Cigarette Racing

7- 
یک نفر یک موتور
تمام موتورهای AMG با  فلسفه "یک نفر ، یک موتور" ساخته شدهاند. این بدان معنی است که یک مهندس مونتاژکار کارخانه وظیفه مونتاژ هر موتور اتومبیل AMG را از ابتدا تا انتها به دست دارد. هر موتور در انتهای کار پلاک مخصوصی که توسط سازنده امضا شده است دریافت میکند.

از خوک قرمز تا قایق های تندرو: 10 واقعیت جالب در مورد مرسدس -AMG

8- 
از Großaspach تا Affalterbach
دفتر مرکزی Mercedes-AMG در یک شهر کوچک در شمال شرقی اشتوتگارت در Affalterbach آلمان قرار دارد. این شرکت حدود 1800 کارمند برای مدیریت فروش، اداره، مدیریت توسعه و طراحی وسایل نقلیه AMG  دارد. همچنین Affalterbach جایی است که هر موتور دست ساز AMG ساخته میشود.
9- 
فناوری متمرکز بر راننده
در Mercedes-AMG تمرکز بر روی بهترین فنآوری برای ارائه عملکرد استثنایی است. یکی از این ویژگیها AMG Dynamic Select است که با استفاده از این ویژگی، رانندگان میتوانند به راحتی بین حالتهای مختلف تغییر ایجاد کنند تا عملکرد خودرو خودشان را در جاده افزایش دهند. با فشار دادن تنها یک دکمه میتوانند اتومبیل خود را در حال حرکت تنظیم کنند.

از خوک قرمز تا قایق های تندرو: 10 واقعیت جالب در مورد مرسدس -AMG

10- 
اتومبیلهای مسابقهای و Hypercarها
عنوان قدرتمندترین خودروی AMG تولید شده تاکنون به Mercedes-AMG One hypercar تعلق دارد. Mercedes-AMG One  با بهرهگیری از جدیدترین فناوری هیبریدی فرمول یک، توانایی تولید 1000 اسب بخار قدرت دارد، در کمتر از شش ثانیه از صفر به 199 کیلومتر در ساعت میرسد و حداکثر سرعت آن 350 کیلومتر در ساعت است.
 این شرکت از این خودرو تنها 275 اتومبیل در حال ساخت دارد، که قیمت پایه آن از 2.7 میلیون دلار آغاز میشود. تولید این خودرو در سال 2019 به تاخیر افتاد اما، Mercedes-AMG قرار است اولین تحویل ها را در سال 2021 انجام دهد.

از خوک قرمز تا قایق های تندرو: 10 واقعیت جالب در مورد مرسدس -AMG