https://www.radioezam.com/BwAY/

6 فایده دوچرخه سواری

تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۴۰۰ | منبع: رادیو عظام
6 فایده دوچرخه سواری

دوچرخه سواری فواید زیادی دارد که هر یک می‌تواند انگیزه‌ی کافی را برای رکاب زدن به شما بدهد. ازهر دوچرخه سواری بپرسید که دوچرخه سواری چقدر سرگرم کننده است احتمالا پس از یک ساعت همچنان درحال گوش کردن به ماجراجویی‌های جالب او هستید. در این پست به 6 مورد از فواید دوچرخه سواری اشاره شده است.
6 فایده دوچرخه سواری
  • ساخت عضله
دوچرخه سواری ورزشی جدی برای پاست. درست است که روند ساخت عضلات در دوچرخه سواری به کندی پیش می‌رود ولی شما می توانید بارکاب زدن در سربالایی‌ها و همچنین استفاده از دنده‌های سنگین تر و تمرینات اینتروال سرعت این روند را سریع‌تر کنید و زودتر عضله سازی کنید.
6 فایده دوچرخه سواری
  • قدرت مغز خود را تقویت کنید
دوچرخه سواری فقط رگ‌های خونی را در عضلات پا ایجاد نمی‌کند، بلکه آنها را در مغز شما نیز می‌سازد. درنتیجه تمرین منظم با دوچرخه جریان خون را در مغز شما بهبود می‌بخشد که می تواند به دوباره پرکردن سلول‌های عصبی مربوط به پردازش فکرو حافظه کمک کند.
  • دیابت را کنترل کنید
افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ معمولا گردش خون را در قسمت پایین بدن خود تجربه می‌کنند که منجر به تورم پا می‌شود. دوچرخه سواری یک روش عالی برای کمک به افزایش بازگشت خون از پایین بدن است که منتج به کاهش تورم و درد پا می‌شود.
6 فایده دوچرخه سواری
  • استرس خود را کاهش دهید

بسیاری از ورزشکارن به «runner’s high» که یک حالت ذهنی (همراه با استرس) ناشی از ورزش است اشاره می‌کنند، اما در دوچرخه‌سواری می‌توانید این احساس بدون استرس را به دست بیاورید. دوچرخه‌سواری باعث می‌شود تا تنفس خود را تنظیم کنید، نفس عمیق‌تری بکشید و تمرکز خود را روی استرس‌های دیگر بخش‌های زندگی‌تان بگذارید. 

  • قلب سالمی داشته باشید
تمرین با دوچرخه می تواند خطر بیماری قلبی را به شدت کاهش دهد. یک مطالعه نشان داد که دوچرخه سواری به طور منظم می‌تواند ۵۰% احتمال ابتلا به مشکلات قلبی را کاهش دهد، درحالی که مطالعاتی دیگر نشان داده کسانی که فقط ۳۳ کیلومتر در هفته رکاب می زنند، تا پنجاه درصد کمتر از افرادی که ورزش نمی‌کنند در معرض خطر هستند.
  • کلام آخر
در کنار فوایدی که دوچرخه سواری برای خود افراد دارد، دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه پاک و همسو با محیط زیست، برای طبیعت نیز مفید بوده و به کاهش آلودگی‌های محیط زیست کمک می‌کند.

در این خصوص تعدادی از اعضای تیم هولدینگ عظام، در راستای حمایت از کار، تولید و اشتغال و به مناسبت گرامی‌داشت روز صنعت و معدن، در تاریخ 10 تیرماه مسیر 350 کیلومتری تهران (پروژه هزار و یک شهر) تا رشت (کارخانه‌های هولدینگ عظام) را رکاب زده‌اند.
شما می‌توانید گزارش این رکاب‌زنی را در پیج رادیو عظام دنبال کنید.