https://www.radioezam.com/FHX8/

گپ و گفت

ما در رادیو عظام، ‌همیشه به دنبال این هستیم تا ببینیم کجا چه خبر است. برای همین، ‌به هر کسی که می‌رسیم، می‌خواهیم بیشتر بدانیم. چه مدیران ارشد،‌ چه همکاران در بخش‌های مختلف، هر کدام یک مصاحبه‌شونده بالقوه برای رادیو عظام هستند. ما به مناسبت‌های مختلف به سراغ همکاران مختلف در بخش‌های مختلف هلدینگ می‌رویم، و از آنها می‌پرسیم. حاصل این گپ و گفت‌ها را، می‌توانید اینجا ببینید و بخوانید.
گپ و گفت | ۱۵ آذر ۱۴۰۲

حسابداری یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سازمان و شرکتی است. اغراق نیست اگر بگوییم حیات و پیشرفت یک مجموعه به کارکرد درست بخش حسابداری و محاسبات‌شان وابسته است. به بهانه‌ی 15 آذر و روز حسابدار با آقای علی کریمی رییس حسابداری پویان‌صنعت صحبت کردیم تا با چالش‌ها و سختی‌های این کار بیشتر آشنا شویم.

گپ و گفت | ۲۸ آبان ۱۴۰۲

24 آبان روز کتابخوانی است و علیرضا رضاپور یکی از کتابخوان‌های حرفه‌ای که در خانواده‌ی بزرگ عظام کار می‌کند. اگرچه آقای رضاپور فوق دیپلم مکانیک دارد و به عنوان تکنسین این رشته در کارخانه‌ی پایاکلاچ مشغول است، اما با دنیای ادبیات هم پیوندهای محکمی دارد. او به عنوان یکی از مخاطبان جدی ادبیات وارد دنیای نویسندگی هم شده و کتاب‌هایش مخاطبان بسیاری دارد. علیرضا رضاپور در گفت‌وگو با رادیو عظام برایمان از سبک زندگی‌اش گفت؛ از ترکیب مکانیک و کتاب و لذت وصف‌نشدنی مطالعه.

گپ و گفت | ۲۳ آبان ۱۴۰۲

این روزها خیلی از اعضای خانواده‌ی بزرگ عظام درباره‌ی مسابقات فوتسال جام عظام صحبت می‌کنند. برنامه‌ای که سال گذشته در دو بخش زنان و مردان برگزار شد و با توجه به استقبال کارگران و کارمندان هلدینگ عظام، دور دوم آن نیز از فردا آغاز می‌شود. این مسابقات بهانه‌ای شد تا با علی صانعی، سرمربی باسابقه‌ی فوتسال کشورمان و مسئول برگزاری مسابقات جام عظام صحبت کنیم.

گپ و گفت | ۱۴ آبان ۱۴۰۲

مجموعه‌ای با وسعت عظام از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و ساختار منظمی دارد. قسمت‌های مختلف مثل حلقه‌های یک زنجیر به هم پیوسته‌اند و اگر در این میان کاری درست انجام نشود، مجموعه نمی‌تواند رو به جلو حرکت کند. یکی از بخش‌های مهم هلدینگ عظام بخش تامین قطعات و کالاها و خدمات مختلف و همینطور بحث‌های حقوقی است. این بخش در سال‌های اخیر با مدیریت خانم مرضیه ایروانی به خوبی پیش رفته و به توسعه‌ی عظام کمک کرده است. خانم ایروانی در این مصاحبه درباره‌ی تلاش‌هایشان در این مجموعه برای مخاطبان رادیو عظام توضیح دادند.

گپ و گفت | ۰۸ آبان ۱۴۰۲

در تقویم عظام روزهایی هست که با رنگ دیگری مشخص شده. مناسبت‌هایی متفاوت با بقیه‌ی روزهای سال که اهمیت زیادی برای خانواده‌ی عظام دارد. سالروز تاسیس کارخانه‌‌های زیر مجموعه‌ی عظام از این دست است. چنین مناسبت‌هایی بهانه‌ی خوبی است تا سراغ مدیران برویم و درباره‌ی وضعیت مجموعه‌ی تحت مدیریتشان گفت‌وگو کنیم. هفتم آبان در تقویم عظام روز تاسیس سازه‎سیم‌پویش است و آقای فرهاد بدوحی نیز نفر اول این کارخانه است. ایشان از بهمن 1400 مسئولیت شرکت سازه‌سیم‌‍‌پویش را به عهده دارند و در این مصاحبه درباره‌ی این کارخانه توضیحاتی به خبرنگار رادیو عظام دادند.

گپ و گفت | ۲۹ مهر ۱۴۰۲

۲۹ مهر روز صادرات است. مناسبتی مهم که از سال 76 وارد تقویم ما شده است. این روز اگرچه که در بین مردم عادی چندان شناخته‌شده نیست اما در اقتصاد و صنعت ایران و البته در هلدینگ عظام روز مهمی است. به بهانه‌ی این روز با آقای مجید زعیم مدیر صادرات گروه  عظام صحبت کردیم تا درباره‌ی وضعیت محصولات عظام در بیرون مرزها برای مخاطبان رادیو عظام بگویند.

گپ و گفت | ۲۶ مهر ۱۴۰۲

در تقویم‌ها 26 مهر را روز تربیت‌بدنی نام‌گذاری کرده‌اند. مناسبتی که اهمیت ورزش در زندگی را یادآوری می‌کند. در خانواده‌ی بزرگ عظام هم ورزش جایگاه ویژه‌ای دارد. برگزاری مسابقات ورزشی در کارخانه‌های مختلف، برگزاری جام فوتسال عظام برای زنان و مردان شاغل در هلدینگ و همچنین تاسیس باشگاه مهر عظام برای کودکان و نوجوانان شهرهای گوشه و کنار ایران، نشان‌دهنده‌ی اهمیت بالای این موضوع برای مدیران هلدینگ است. به همین دلیل هم این مناسبت زمان خوبی بود تا با آقای محمود قاضی مربی تیم ملی جوانان و امید فوتسال کشور گفت‌وگو کنیم. آقای قاضی علاوه بر مسئولیت‌هایشان در تیم‌های ملی از همان روزهای اول تاسیس باشگاه مهر عظام در کنار مجموعه بودند و در شکل‌گیری این باشگاه نقش مهمی داشتند.

گپ و گفت | ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

در تقویم‌های جهانی دهم سپتامبر برابر با نوزدهم شهریور را روز جهانی پیشگیری از خودکشی نامیده‌اند. مناسبتی مهم که آگاه‌سازی درباره‌ی آن می‌تواند بر سرنوشت فرد و جامعه تاثیر مهمی بگذارد. با دکتر بهار صادقی شناخت‌درمانگر درباره‌ی این موضوع صحبت کرده‌ایم. دکتر صادقی روان‌درمانی را تقریبا از ۱۲ سال پیش شروع کرده است و چند سالی است که همراه گروه رادیو عظام کارگاه‌های مهارت‌های زندگی را برای پرسنل کارخانه‌های عظام و همسران آن‌ها برگزار می‌کند. 

گپ و گفت | ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

کارخانه‌ی فیاکو (توسعه فناور یدک) یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ عظام است و در هشتم شهریور 93 با هدف تولید و اشتغال‌زایی در خرمشهر تاسیس شد. فعالیت‌های عمده‌ی این شرکت تولید قطعات و اجزای پلوس اتومبیل‌سواری، جعبه فرمان و متعلقات آن و برخی قطعات موتور است. فیاکو در زمینه‌ی تولید و بسته‌بندی و توزیع انواع قطعات یدکی اتومبیل‌های باکیفیت و بادوام فعالیت دارد.

گپ و گفت | ۰۵ شهریور ۱۴۰۲

تغذیه‌ی سالم موضوع مهم اما فراموش‌شده‌ای است که در این وضعیت اقتصادی کمتر کسی به آن توجه می‌کند. در چنین شرایطی حضور یک متخصص تغذیه در کارخانه‌ها می‌تواند به سلامتی و آگاهی کارگران و پرسنل کمک کند. دکتر الهام نارمکی متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی بالینی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است. او هم‌اکنون در کارخانه‌ی سازه‌پویش از زیرمجموعه‌های هلدینگ عظام به عنوان پزشک تغذیه مشغول به کار است. به بهانه‌ی روز پزشک با ایشان گفت‌وگویی داشتیم که در ادامه می‌خوانید.

گپ و گفت | ۰۴ شهریور ۱۴۰۲

اول شهریورماه زادروز ابوعلی سیناست و به پاس خدمات او به علوم پزشکی و فعالیت او در رشتهی پزشکی و در جهت بزرگداشت پزشکان، این روز را به نام روز پزشک نامگذاری کردهاند. به همین بهانه در رادیو عظام گفتوگویی با دکتر علیرضا ادیت پزشک مستقر در کارخانهی پیستون ایران از زیرمجموعههای هلدینگ عظام انجام دادهایم. دکتر ادیب پزشک طب کار است و به منظور ارتقا سطح سلامتی کارکنان و پیشگیری از بیماریهای شغلی، کاهش عوامل زیانآور محیط کار، به حداقل رساندن شیوع و شدت حوادث ناشی از کار در کارخانهی پیستون حضور دارد.

گپ و گفت | ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

مهندس میرزایی، مدیرعامل هلدینگ عظام، بیشتر ساعات در نمایشگاه و غرفه‌ی عظام حضور دارند و درباره‌ی محصولات و شرایط عظام با کارشناسان و بازدیدکنندگان گفت‌وگو می‌کنند. با ایشان درباره‌ی حضور عظام در نمایشگاه و دستاوردهای هلدینگ گفت‌وگوی کوتاهی داشتیم که در ادامه آن را می‌خوانید.

گپ و گفت | ۲۴ تیر ۱۴۰۲

۲۲ تیرماه، زادروز محمد‌بن‌موسی خوارزمی، دانشمند ایرانی به عنوان روز فناوری اطلاعات انتخاب شده است. اتفاقی که این روزها فراتر از یک مناسبت تقویمی است و رد پای آن را می‌توان در تمام بخش‌های زندگی‌ دید. به بهانه‌ی این روز با علیرضا حسینی مدیر آی‌تی هلدینگ که حدود 24 سال است در مجموعه عظام مشغول به کار است صحبت کرده‌ایم. 

گپ و گفت | ۲۱ تیر ۱۴۰۲

در جلسه‌ی روز یک‌شنبه ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۲ با حضور مسئولان باشگاه مهرعظام با نماینده‌ی دانشگاه فوتبال مارست اسپانیا و باشگاه بارسلونا، در زمینه‌ی امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری بحث و تبادل نظر شد. درباره‌ی جزئیات این جلسه با علی کفاشیان رئیس هیئت مدیره‌ی باشگاه مهرعظام صحبت کردیم.

گپ و گفت | ۱۴ تیر ۱۴۰۲

چند روز پیش خبر متفاوتی از کارخانه‌ی سازه‌پویش به دست تحریریه‌ی رادیو عظام رسید. خبری که برخلاف بقیه‌ی اخبار نه ارتباطی به تولید داشت و نه بازدید یا افتتاح بخشی جدید. این بار جزئیاتی از کنسرت یکی از کارکنان سازه‌پویش را در سایت رادیو عظام منتشر کردیم و در ادامه قرار گفت‌وگویی را با محسن گروسی، خواننده‌ی جوان و آینده‌دار عظام گذاشتیم. محسن گروسی متولد ۲۳ تیرماه ۱۳۶۶ در شهر کرج است و از کودکی به خوانندگی علاقه داشته. با وجود این علاقه اما لیسانس مهندسی مکانیک (ساخت و تولید) دارد و در واحد تحقیق و توسعه‌ی سازه‌پویش (از زیرمجموعه‌های هلدینگ عظام) مشغول به کار است. به بهانه‌ی این کنسرت با او درباره‌ی حرفه و علاقه‌اش حرف زدیم.