https://www.radioezam.com/FHX8/

گپ و گفت

ما در رادیو عظام، ‌همیشه به دنبال این هستیم تا ببینیم کجا چه خبر است. برای همین، ‌به هر کسی که می‌رسیم، می‌خواهیم بیشتر بدانیم. چه مدیران ارشد،‌ چه همکاران در بخش‌های مختلف، هر کدام یک مصاحبه‌شونده بالقوه برای رادیو عظام هستند. ما به مناسبت‌های مختلف به سراغ همکاران مختلف در بخش‌های مختلف هلدینگ می‌رویم، و از آنها می‌پرسیم. حاصل این گپ و گفت‌ها را، می‌توانید اینجا ببینید و بخوانید.
گپ و گفت | ۲۹ بهمن ۱۴۰۲

محمدسام کندری از دانش‌آموزان منظم و فعال دارالفنون عظام است که علاقه زیادی به حیطه‌ی برنامه نویسی و کامپیوتر دارد. او در راستای این علاقه در کلاس‌های مرتبط در دارالفنون عظام شرکت کرده و در این مدرسه آنلاین با کمک اساتید دارالفنون مهارت‌‌های دلخواهش را یاد می‌گیرد. علاوه بر این کلاس‌ها اوقات فراغت محمدحسین هم صرف تمرین و کسب اطلاعات درباره‌ی کدنویسی و ساختن بازی و آنالیز بازی‌های مورعلاقه‌اش می‌شود. با او گپ کوتاهی درباره خودش و دارالفنون عظام زدیم. 

گپ و گفت | ۲۳ بهمن ۱۴۰۲

این بار برای صحبت درباره کلاس‌های دارالفنون عظام به سراغ حسین رستمی 9 ساله رفتیم. حسین که از پاییز همراه مدرسه آنلاین عظام بوده، در سه تا از کلاس‌های دوره‌ی پاییز و زمستان درالفنون عظام حضور داشته است. او علاوه بر کلاس‌های آموزش آنلاین در دارالفنون عظام در زمینه‌های ورزشی و هنری‌ دیگر هم فعالیتش را ادامه می‌دهد.

گپ و گفت | ۱۷ بهمن ۱۴۰۲

کلاس‌های دارالفنون عظام زمستان از نیمه‌ی دی ماه آغاز شده است. بعد از برگزاری چهار جلسه از کلاس‌ها، تصمیم گرفتیم با تعدادی از دانش‌آموزان، خانواده‌ها و اساتید این دوره و دوره‌های گذشته گفت‌وگوی مختصری داشته باشیم. محمدحسین علیزاده اولین کسی است که برای این کار به سراغش رفتیم. محمدحسین از دوره‌ی تابستان تا الان در شش تا از کلاس‌های دارالفنون عظام شرکت کرده و طبق گفته‌های خودش تجربه‌ی خوبی برایش بوده و تأثیرات مثبتی روی درس‌هاش هم گذاشته است. جزییات بیشتر را از زبان خودش بخوانیم.

گپ و گفت | ۱۷ دی ۱۴۰۲

در دنیایی که هر روز با چالش‌های جدیدی روبرو می‌شویم، فرصت‌های یادگیری و خلاقیت می‌توانند پنجره‌هایی به سوی امید و زیبایی باشند. هلدینگ عظام، با برگزاری کلاس‌های آنلاین دارالفنون برای همسران و فرزندان پرسنل، این فرصت را فراهم آورده است. با اکرم زارع، یکی از هنرآموزان دوره‌‌ی گلدوزی دارالفنون، گفتگو کرده‌ایم تا از تجربیات و احساسات خود در مسیر یادگیریش بگوید. او که پیش‌تر تجربه‌ای در گلدوزی نداشته، اکنون از این هنر به عنوان بخش مکملی برای حرفه‌ی خیاطی خود یاد می‌کند و اشتیاق خود را برای پیشرفت در این مسیر جدید به اشتراک می‌گذارد. 

گپ و گفت | ۰۲ دی ۱۴۰۲

عظام به دنبال ارتقای زندگی کارکنانش و خانواده‌های آن‌ها است. یکی از خدماتی که در این راستا ارائه می‌دهد، برگزاری کلاس‌های آموزشی آنلاین رایگان دارالفنون برای فرزندان کارکنان است. این کلاس‌ها طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهند و به فرزندان کارکنان این امکان را می‌دهند که مهارت‌ها و دانش خود را در یک محیط آموزشی امن و تعاملی افزایش دهند. این اقدام نه تنها به توسعه‌ی فردی و تحصیلی فرزندان کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود کارکنان نیز با خیال راحت‌تری در محل کار خود تمرکز کنند، چون می‌دانند که فرزندانشان در حال یادگیری و رشد هستند. در آستانه‌ی شروع دوره‌ی سوم کلاس‌های دارالفنون با یکی از مدرسین دو دوره‌ی پیشین گفت‌وگو کردیم. علی خورشیدی، استاد کلاس‌های طراحی سایت و اسکرچ است و نکته‌های جالبی از کلاس‌های 

گپ و گفت | ۲۷ آذر ۱۴۰۲

در سالیان دور تنها چیزی که در صنعت اهمیت داشت آمار بالای تولید بود و کسی به این فکر نبود که سلامتی و جان کارگران زیر چرخ صنعت قربانی نشود. حالا حدود هفتاد  سال است که حفظ سلامت و بهداشت در محیط کار به عنوان یک مسئله مهم شناخته و قوانینی در این زمینه طراحی شده که با الزامات قانونی اجرا می‌شود. به مناسبت سال‌روز تاسیس استام‌صنعت به سراغ مهندس طالبی مدیر واحد HSE شرکت استام‌صنعت رفته‌ایم. کسی که دوبار عنوان کارشناس نمونه‌ی کشوری داشته و به کمک ایشان استام‌صنعت جزو شش شرکتی شد که به عنوان واحد نمونه‌ی رعایت مقررات HSE انتخاب و معرفی شدند. با او درباره‌ی کار واحد HSE و تجربه‌شان از همکاری با استام‌صنعت گپ و گفت کوتاهی داشتیم.

گپ و گفت | ۱۵ آذر ۱۴۰۲

حسابداری یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر سازمان و شرکتی است. اغراق نیست اگر بگوییم حیات و پیشرفت یک مجموعه به کارکرد درست بخش حسابداری و محاسبات‌شان وابسته است. به بهانه‌ی 15 آذر و روز حسابدار با آقای علی کریمی رییس حسابداری پویان‌صنعت صحبت کردیم تا با چالش‌ها و سختی‌های این کار بیشتر آشنا شویم.

گپ و گفت | ۲۸ آبان ۱۴۰۲

24 آبان روز کتابخوانی است و علیرضا رضاپور یکی از کتابخوان‌های حرفه‌ای که در خانواده‌ی بزرگ عظام کار می‌کند. اگرچه آقای رضاپور فوق دیپلم مکانیک دارد و به عنوان تکنسین این رشته در کارخانه‌ی پایاکلاچ مشغول است، اما با دنیای ادبیات هم پیوندهای محکمی دارد. او به عنوان یکی از مخاطبان جدی ادبیات وارد دنیای نویسندگی هم شده و کتاب‌هایش مخاطبان بسیاری دارد. علیرضا رضاپور در گفت‌وگو با رادیو عظام برایمان از سبک زندگی‌اش گفت؛ از ترکیب مکانیک و کتاب و لذت وصف‌نشدنی مطالعه.

گپ و گفت | ۲۳ آبان ۱۴۰۲

این روزها خیلی از اعضای خانواده‌ی بزرگ عظام درباره‌ی مسابقات فوتسال جام عظام صحبت می‌کنند. برنامه‌ای که سال گذشته در دو بخش زنان و مردان برگزار شد و با توجه به استقبال کارگران و کارمندان هلدینگ عظام، دور دوم آن نیز از فردا آغاز می‌شود. این مسابقات بهانه‌ای شد تا با علی صانعی، سرمربی باسابقه‌ی فوتسال کشورمان و مسئول برگزاری مسابقات جام عظام صحبت کنیم.

گپ و گفت | ۱۴ آبان ۱۴۰۲

مجموعه‌ای با وسعت عظام از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است و ساختار منظمی دارد. قسمت‌های مختلف مثل حلقه‌های یک زنجیر به هم پیوسته‌اند و اگر در این میان کاری درست انجام نشود، مجموعه نمی‌تواند رو به جلو حرکت کند. یکی از بخش‌های مهم هلدینگ عظام بخش تامین قطعات و کالاها و خدمات مختلف و همینطور بحث‌های حقوقی است. این بخش در سال‌های اخیر با مدیریت خانم مرضیه ایروانی به خوبی پیش رفته و به توسعه‌ی عظام کمک کرده است. خانم ایروانی در این مصاحبه درباره‌ی تلاش‌هایشان در این مجموعه برای مخاطبان رادیو عظام توضیح دادند.

گپ و گفت | ۰۸ آبان ۱۴۰۲

در تقویم عظام روزهایی هست که با رنگ دیگری مشخص شده. مناسبت‌هایی متفاوت با بقیه‌ی روزهای سال که اهمیت زیادی برای خانواده‌ی عظام دارد. سالروز تاسیس کارخانه‌‌های زیر مجموعه‌ی عظام از این دست است. چنین مناسبت‌هایی بهانه‌ی خوبی است تا سراغ مدیران برویم و درباره‌ی وضعیت مجموعه‌ی تحت مدیریتشان گفت‌وگو کنیم. هفتم آبان در تقویم عظام روز تاسیس سازه‎سیم‌پویش است و آقای فرهاد بدوحی نیز نفر اول این کارخانه است. ایشان از بهمن 1400 مسئولیت شرکت سازه‌سیم‌‍‌پویش را به عهده دارند و در این مصاحبه درباره‌ی این کارخانه توضیحاتی به خبرنگار رادیو عظام دادند.

گپ و گفت | ۲۹ مهر ۱۴۰۲

۲۹ مهر روز صادرات است. مناسبتی مهم که از سال 76 وارد تقویم ما شده است. این روز اگرچه که در بین مردم عادی چندان شناخته‌شده نیست اما در اقتصاد و صنعت ایران و البته در هلدینگ عظام روز مهمی است. به بهانه‌ی این روز با آقای مجید زعیم مدیر صادرات گروه  عظام صحبت کردیم تا درباره‌ی وضعیت محصولات عظام در بیرون مرزها برای مخاطبان رادیو عظام بگویند.

گپ و گفت | ۲۶ مهر ۱۴۰۲

در تقویم‌ها 26 مهر را روز تربیت‌بدنی نام‌گذاری کرده‌اند. مناسبتی که اهمیت ورزش در زندگی را یادآوری می‌کند. در خانواده‌ی بزرگ عظام هم ورزش جایگاه ویژه‌ای دارد. برگزاری مسابقات ورزشی در کارخانه‌های مختلف، برگزاری جام فوتسال عظام برای زنان و مردان شاغل در هلدینگ و همچنین تاسیس باشگاه مهر عظام برای کودکان و نوجوانان شهرهای گوشه و کنار ایران، نشان‌دهنده‌ی اهمیت بالای این موضوع برای مدیران هلدینگ است. به همین دلیل هم این مناسبت زمان خوبی بود تا با آقای محمود قاضی مربی تیم ملی جوانان و امید فوتسال کشور گفت‌وگو کنیم. آقای قاضی علاوه بر مسئولیت‌هایشان در تیم‌های ملی از همان روزهای اول تاسیس باشگاه مهر عظام در کنار مجموعه بودند و در شکل‌گیری این باشگاه نقش مهمی داشتند.

گپ و گفت | ۲۰ شهریور ۱۴۰۲

در تقویم‌های جهانی دهم سپتامبر برابر با نوزدهم شهریور را روز جهانی پیشگیری از خودکشی نامیده‌اند. مناسبتی مهم که آگاه‌سازی درباره‌ی آن می‌تواند بر سرنوشت فرد و جامعه تاثیر مهمی بگذارد. با دکتر بهار صادقی شناخت‌درمانگر درباره‌ی این موضوع صحبت کرده‌ایم. دکتر صادقی روان‌درمانی را تقریبا از ۱۲ سال پیش شروع کرده است و چند سالی است که همراه گروه رادیو عظام کارگاه‌های مهارت‌های زندگی را برای پرسنل کارخانه‌های عظام و همسران آن‌ها برگزار می‌کند. 

گپ و گفت | ۰۸ شهریور ۱۴۰۲

کارخانه‌ی فیاکو (توسعه فناور یدک) یکی از زیرمجموعه‌های هلدینگ عظام است و در هشتم شهریور 93 با هدف تولید و اشتغال‌زایی در خرمشهر تاسیس شد. فعالیت‌های عمده‌ی این شرکت تولید قطعات و اجزای پلوس اتومبیل‌سواری، جعبه فرمان و متعلقات آن و برخی قطعات موتور است. فیاکو در زمینه‌ی تولید و بسته‌بندی و توزیع انواع قطعات یدکی اتومبیل‌های باکیفیت و بادوام فعالیت دارد.