https://www.radioezam.com/2Uuh/

تلخی‌ها و شیرینی‌های کار رسانه‌ای

تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ | منبع: رادیو عظام
تلخی‌ها و شیرینی‌های کار رسانه‌ای آقای صادقی
روابط عمومی کارخانه‌ی سازه‌پویش به‌مناسبت روز خبرنگار

اخباری که از شرکت‌ها گذاشته می‌شود یکی از شیرین‌ترین کارهای رادیو عظام است چیزی هم که ما با آن طرف هستیم بازخورد این خبرهاست. بعضی از کارکنان من را که می‌بینند، می‌گویند: “نوبت ما کی می‌شه که خبری ازمون بذارید، ما هم معروف بشیم، دیده بشیم.” چون خانواده‌های پرسنل هم اخبار را دنبال می‌کنند و برایشان خیلی هیجان‌انگیز است که از همسرشان یا فرزندشان خبری بر روی اینترنت منتشر شود. برای خود کارکنان هم یک‌جور انگیزه است که بین همکاران‌شان دیده بشوند. مخصوصا پرسنل قدیمی شرکت که زحمات زیادی کشیدند در این سال‌ها و نیاز داریم که بیشتر بهشان پرداخته شود. چند وقت پیش که خبری از آقای آدینه یکی از قدیمی‌های سازه‌پویش گذاشتیم خیلی از پرسنل ده سال به بالا گفتند که چه عجب یکی از قدیمی‌ها بالاخره دیده شد و باهاش حرف زده شد.

کارکنان از اینکه عظام به این نقطه رسیده که اخبار تمامی شرکت‌های خود را تقریبا به صورت شفاف و سریع در دسترس قرار دهد بسیار راضی هستند و این خودش باعث ایجاد یک تفاهم و تعهد بین کارکنان و شرکت‌ها می‌شود و از این سو این کار بسیار به نفع شرکت است.

بعضی از کارکنان گلایه دارند. گلایه‌شان این است که عکس‌های خبرها کم است. ما عکس و گرافیک دوست داریم ولی متن و نوشته‌ی طولانی قرار می‌دهید. این گلایه بی‌دلیل نیست. با توجه به اینکه اخبار در این چند سال تصویری شده است و از متن خیلی استفاده نمی‌شود، مردم هم به خبرهایی که تصویر بیشتری دارد اهمیت بیشتری می‌دهند.

خاطره‌ی دیگر هم مربوط به همین عکس‌هاست. ورزش برای بچه‌های ما خیلی جذاب است. سر همین یک‌بار عکس بچه‌ها در رادیو عظام کار شده بود. آن تیم‌هایی که در عکس‌ها نبودند، گفتند که “آقا شما چرا ما رو نذاشتید. انگیزه‌ی ما رو از بین بردید. شما لابی کردید با این تیم‌ها که عکس‌هاشون رو گذاشتید.” ما هم توضیح دادیم که ما همه‌ی عکس‌ها را فرستادیم. رادیو عظام در گذاشتن عکس محدودیت دارد و به‌خاطر همین نتوانستند همه‌ی عکس‌ها را بگذارند.

نشر خبر و کارهای مرتبط به آن به ظاهر کار آسانی است، اما می‌دانم که این کار نیاز به تمرکز، تلاش و از خودگذشتی‌های زیادی دارد. به این وسیله و به مناسبت روز خبرنگار مراتب سپاس خود را از تلاش و زحمات ارزشمند و صادقانه تیم رادیو عظام در زمینه‌ی پیشبرد اهداف هلدینگ عظام تقدیم می‌دارم.