https://www.radioezam.com/2y13/

نسیم مهر عظام در هزار کلاس درس ایران

تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۴۰۲ | منبع: رادیو عظام
نسیم مهر عظام در هزار کلاس درس ایران
حسن زهره‌وند
معاون مسئولیت‌های اجتماعی هلدینگ عظام

توجه به تعهدات و مسئولیت در مقابل جامعه از ارکان اساسی توسعه‌ی پایدار کسب‌وکار‌های بزرگ است. در گروه عظام نیز این موضوع اولویت دارد و به صورت ویژه کارهای خیرخواهانه همواره مورد تاکید آقای حاج عباس ایروانی بنیان‌گذار گروه عظام قرار داشته است. با توجه به همین موضوع هم پس از سیل‌های ویرانگر اسفند ماه سال1397 و نوروز 1398 در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان گروه عظام به دنبال راهی برای کمک به مردم این مناطق بود. به‌دنبال فراخوان وزارت آموزش و پرورش و درخواست همراهی خیرین برای بازسازی و ساخت مدارس تخریب شده، هلدینگ عظام آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در این زمینه اعلام کرد. بنابراین از ابتدای سال 1398 با ایجاد مدیریت متمرکز و هدفمند در ساختار سازمانی، گروه مسئولیت‌های اجتماعی عظام تشکیل شد و ماموریت مشارکت در ساخت مدارس به این حوزه محول گردید.

ما در معاونت مسئولیت اجتماعی عظام وظیفه‌ی بررسی، انتخاب و بازدید از پروژه‌ها بر اساس اولویت‌های مورد نظر سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را برعهده داشتیم و با کمک خدا توانستیم پروژه‌های مشارکتی مدرسه‌سازی با عنوان مهر عظام را در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان شروع کنیم. در همان سال و در جهت توسعه‌ی مشارکت و بر اساس درخواست سازمان نوسازی مدارس کشور، پروژه‌های دیگری در سایر استان‌های سیل‌زده نیز در دستور کار قرار گرفتند. با اجرایی شدن این پروژه‌ها، گام اول مدرسه‌سازی گروه عظام در سال 1398 با 9 باب مدرسه و 88 کلاس درس آغاز شد.

یک سال پس از شروع کار، با دستور حاج‌آقا ایروانی، گام دوم مدرسه‌سازی با رویکرد ساخت حداقل یک مدرسه در هر استان -با اولویت استان‌های محل استقرار کارخانه‌های گروه عظام- آغاز شد. در فهرست پروژه‌های سال 1399 ساخت تعدادی مدرسه‌ی یک تا چهار کلاسه با هدف حذف مدارس سنگی استان خوزستان و مشارکت برای تکمیل پروژه‌های نیمه‌کاره با عمر بیشتر از ده سال هم دیده می‌شود. با توجه به موفقیت پروژه‌ها و رضایت دانش‌آموزان و مردم مناطق محروم،‌ در گام سوم، بنیان‌گذار هلدینگ عظام احداث 1000 کلاس درس تا پایان سال 1403 در تمام استان‌های کشور را در دستور کار قرار داده است.

به لطف خدا و همراهی آقای عباس ایروانی تا کنون 46 مدرسه افتتاح شده است. عظام تلاش می‌کند تا با تحقق این هدف سهم خود را در آبادانی و توسعه‌ی ایران و پرورش استعدادهای فرزندان کشورمان ادا کند.

این یادداشت پیش از این در شماره‌ی اول فصل‌نامه‌ی مدرسه‌سازی هلدینگ عظام منتشر شده است.