https://www.radioezam.com/WLfW/

گفت‌وگو با علی کفاشیان در مورد تفاهم‌نامه‌ی همکاری با بارسلونا و دانشگاه مارست اسپانیا

تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۲ | منبع: رادیو عظام
گفت‌وگو با علی کفاشیان در مورد تفاهم‌نامه‌ی همکاری با بارسلونا و دانشگاه مارست اسپانیا
در جلسه‌ی روز یک‌شنبه ۱۱ تیر ماه ۱۴۰۲ با حضور مسئولان باشگاه مهرعظام با نماینده‌ی دانشگاه فوتبال مارست اسپانیا و باشگاه بارسلونا، در زمینه‌ی امضای تفاهم‌نامه‌ی همکاری بحث و تبادل نظر شد. درباره‌ی جزئیات این جلسه با علی کفاشیان رئیس هیئت مدیره‌ی باشگاه مهرعظام صحبت کردیم.

علی کفاشیان در معرفی این دانشگاه به رادیو عظام گفت: «این دانشگاه بین‌المللی و تخصصی فوتبال مارست اسپانیا (marcet) در بارسلونا اسپانیا است. آن جا در واقع دانشگاهی است که در چهار شاخه‌ فعالیت می‌کند، که شباهت به فعالیت مهرعظام ما دارد. ولی مهرعظام وسعت و بزرگی بیشتری نسبت به حجم آماری جمعیت دارد. مارست در چهار شاخه‌ی آکادمیک کار می‌کند. یکی آکادمی فوتبال که به بازیکنان از مرحله‌ی پایه تا حرفه‌ای آموزش می‌دهد. دوم اینکه تشکیلات دانشگاهی هم دارند که خاص فوتبال است و مدرک می‌دهند و متخصصین مربیگری و داوری و… فوتبال را تربیت می‌کنند. فعالیت دیگرشان بنیادی است که در آن استعدادهای خاص شناسایی و بورسیه می‌شوند. با این کار آکادمی فرصت پیشرفت درسی و برنامه‌ریزی و تحصیلات آکادمیک را برایشان فراهم می‌کند تا اقشار ضعیف جامعه که مستعد هستند تربیت شوند و به مراحل بالا برسند. در فعالیت چهارم هم به شرکت‌های مختلف و سازمان‌های ورزشی در رابطه با بحث‌های فنی مدیریتی، اقتصادی، تجاری، حقوقی و غیره مشاوره می‌دهند.»
کفاشیان در ادامه درباره‌ی باشگاه مهرعظام نیز توضیحاتی داد: «دقیقا ما هم در باشگاه مهرعظام چنین برنامه‌ای را داریم. ما یک پوشش برای کل کشور داریم و مربی‌های مختلف تعیین کرده و بچه‌ها را آموزش می‌دهیم. از بین این بچه‌ها استعداد‌ها را سنجیده و تیم تشکیل می‌دهیم و آکادمی می‌زنیم. طبق دستور حاج آقای ایروانی فضای بورسیه شدن و رفتن به دانشگاه را فراهم می‌کنیم تا بتوانند به دانشگاه رفته و درس بخوانند. همین‌طور به آن‌ها مشاوره می‌دهیم و بچه‌های با استعداد با توان مالی پایین را بورسیه می‌کنیم و مشاوره و آموزش می‌دهیم. دانشگاه مارست هم چنین برنامه‌ای دارد و ما با نماینده‌ی آن‌ها ملاقات کردیم. آن‌ها اعلام آمادگی کردند تا تفاهم‌نامه‌ای را در زمینه‌های مختلف آموزشی شامل اعزام بازیکنان و تیم‌ها، آموزش مربیان و بچه‌ها برای همکاری‌های مشترکی داشته باشیم و بتوانیم به امید خدا این برنامه را پیاده کنیم و از تجربیات آن‌ها در سطح بین‌المللی استفاده کنیم.»
لازم به ذکر است که طبق گفته‌های آقای کفاشیان باشگاه مهرعظام در حال حاضر ۲۴ استان را تحت پوشش دارد که باشگاه در ۱۸ تا از آن‌ها فعال است. بیش از ۱۶ هزار کودک و نوجوان از این امکانات استفاده می‌کنند که تعدادشان تا یکی دو ماه آینده به ۲۰ هزارتا خواهد رسید.

گفت‌وگو با علی کفاشیان در مورد تفاهم‌نامه‌ی همکاری با بارسلونا و دانشگاه مارست اسپانیا