https://www.radioezam.com/Ll7F/

پارک آبی را به خاطر محیط امن‌ش دوست دارم

تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۱ | منبع: رادیو عظام
پارک آبی را به خاطر محیط امن‌ش دوست دارم
شهلا یوسف‌پور
سرپرست ناجی‌های پار آبی اوشن

پارک آبی را به خاطر محیط امن‌ش دوست دارم

خانم «شهلا یوسف‌پور» سرپرست ناجی‌های بانوان پارک آبی اوشن پارک، است. وی مربی درجه یک شنا و مدرس نجات غریق شنا و مسئول کمیته‌ی آمادگی جسمانی جزیره کیش است. خانم یوسف‌پور یکی از پرسنل متخصص مجموعه پارک آبی اوشن است و یکی از متفاوت‌ترین کارها را در تمام هلدینگ عظام دارد.
خانم یوسف‌پور به عنوان اولین سؤال لطفا خودتان را معرفی کنید؟
سلام، من شهلا یوسف‌پور مربی درجه یک شنا هستم. در حال حاضر سرپرست بانوان ناجی‌ اوشن پارک و مسئول کمیته‌ی آمادگی جسمانی کیش هستم. شغل اصلی من مربی‌گری شناست و مدرس نجات غریق، مدرس پارک‌های آبی و مدرس دریایی هستم، البته دستی هم در پیلاتس و آمادگی جسمانی دارم.
چه مدت است که در اوشن پارک مشغول به کار هستید و چطور با این مجموعه آشنا شدید؟
در زمان شیوع کرونا که استخر‌ها تعطیل شد، من متوجه استعفای یکی از نیروهای اوشن‌پارک شدم و درخواست همکاری دادم، در ابتدا قرار بود یک ماه کار کنم ولی تا امروز همکاری من با اوشن‌پارک ادامه پیدا کرده و الان حدود سه سال هست که در اوشن‌پارک مشغول به کار هستم.
این مجموعه چه امکاناتی داشته که شما را جذب خودش کرده؟ محیط و فضای کار را به عنوان یک خانم چطور می‌بینید؟
از دیدگاه یک خانم اگر بخواهم بررسی کنم باید بگویم که من اوشن پارک را به علت اینکه محیط امن و سالمی دارد و در این محیط آرامش روان و اعصاب دارم دوست دارم. این‌که در حین کار معذب نیستم و خیالم از بابت پیرامونم راحت است برای من ارزشمند است.
یکی از امکاناتی که این‌جا فراهم است این است که دست من برای گفتن نظرات و ایده‌هایم باز است. این‌که برای صحبت‌های من احترام قائل هستند برای من ارزشمند است حتی اگر ایده‌ای که دادم عملی نشود.

پارک آبی را به خاطر محیط امن‌ش دوست دارم

چه چالش‌هایی در محیط کار و نحوه‌ی کار شما وجود داشته؟
تا امروز چالش خاصی به لحاظ محیط کاری نداشتم، اگر موردی از نظرم نامساعد بوده به مرور برطرف شده، به جز این‌که نیروهای زیر نظر من گاها از شهرهای مختلفی می‌آیند و فرهنگ‌های متفاوتی دارند، سنت‌ها و اعتقادات متفاوتی دارند، هر کدام اخلاق‌های خاصی دارند و تجربیات خوب و بد زیادی را پشت سر گذاشتند، مهم‌ترین چالش من شناخت نیروهایم و ارتباط موثر و برقراری رابطه‌ی دوستانه با آن‌هاست. این‌که بتوانم نیروهایم را راضی نگه دارم و از کار و محیط کار راضی باشند، تا وظیفه‌اشان را به خوبی انجام بدهند. شاید بزرگترین چالش من همین باشد.
از نظر شما تعداد خانم‌ها در محیط کار چطور است؟ به نظر شما کم یا زیاد است؟
از نظر من تعداد نیروها کافی‌ است. به طور کلی حدود ۸۰ نفر خانم در مجموعه اوشن‌پارک در واحدهای مختلف مشغول به کار هستند که به نظر من عدد خوبی است. ولی اگر بخواهم در مورد نیروهای زیر نظر خودم صحبت کنم ۲۵ نفر به صورت چرخشی هستند و ایام نوروز به بالای ۵۵ نفر هم می‌رسند.

پارک آبی را به خاطر محیط امن‌ش دوست دارم

خانم یوسف‌پور، زن یا دختر موفق را چه کسی می دانید؟
از نظر من زن موفق کسی است که محیطی سالم برای خانواده‌اش فراهم کند و اگر مسئولیتی در خارج از خانه بر عهده دارد، به وظایفش به نحو احسن رسیدگی کند و دختر موفق دختری است که با دیدی باز آینده و زندگی خودش را رقم بزند.
اگر نکته‌ای هست یا موردی باقی مانده که دوست داشته باشید اضافه کنید خوشحال می‌شویم بشنویم؟
خیر در حال حاضر نکته‌ی خاصی در ذهنم نیست. ممنون از وقتی که گذاشتید.

از خانم یوسف‌پور بابت وقتی که برای مصاحبه در اختیار رادیو عظام گذاشتند صمیمانه تشکر می‌کنیم.