https://www.radioezam.com/kXiP/

گفتگو با سیده معصومه نوراللهی

تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ | منبع: رادیو عظام
گفتگو با سیده معصومه نوراللهی

سیده معصومه نوراللهی
مادر محمدکسری ایزدی‌فرد دانش‌آموز دارالفنون عظام


دارالفنون عظام راهی بود که ما برای تقسیم عادلانه‌تر آموزش برای فرزندان عظام پیدا کردیم. اکنون و در حال برگزاری سومین دوره کلاس‌ها همچنان خودمان را در ابتدای این مسیر می‌بینیم. این بار برای گفتگو به سراغ مادر محمدکسری ایزدی‌فرد رفتیم که از نظرات خانواده‌ی دانش‌آموزان هم راجع به کلاس‌های دارالفنون عظام باخبر شویم و میزان اثربخشی آموزش آنلاین را از نگاه والدین ببینیم.

لطفا خودتان را معرفی کنید.

سیده معصومه نوراللهی هستم 38 ساله، مادر محمدکسری ایزدی ده ساله و ساکن کرج هستیم. همسرم در شرکت سازه‌پویش مشغول به کار هستند.

خبر برگزاری کلاس‌های دارالفنون را از کجا شنیدید؟

همسرم در کارخانه درباره‌ی کلاس‌ها شنیده بود. وقتی دیدیم کلاس اسکرچ هم هست ثبت‌نام کردیم که ببینیم با این کلاس‌ها چطور پیش می‌رود. تا الان هم خوب بوده و جلسات را شرکت کرده است.

چطور متوجه علاقه پسرتان به اسکرچ شدید؟

دو سال پیش یک برنامه در دانش‌سرا بود که کلاس‌هایی برگزار می‌شد و از طریق مدرسه به ما خبر دادند. کسری اول  در کلاس هوش خلاق شرکت کرد. مربی‌های آن‌جا گفتند که کلاس اسکرچ و روباتیک برایش مناسب‌تر است. خودش به اسکرچ علاقه‌ی بیشتری داشت. الان نزدیک سه ترم است که جدا از دارالفنون کلاس اسکرچ می‌رود و در مسابقه‌ی اسکرچ دانشگاه خوارزمی هم شرکت کرد.

خود محمدکسری برای شرکت در کلاس‌های دارالفنون عظام علاقه و اشتیاق داشت؟

بله چون میتوانست بازی درست کند علاقه زیادی نشان داد. ما هم چون حس کردیم می‌تواند برای آینده‌اش مفید باشد  ثبت‌نامش کردیم. کلا از همان زمان که در پژوهش‌سرا کلاس‌های مختلف را امتحان کرد به کدنویسی و بازی ساختن علاقه بیشتری نشان داد.

سیده معصومه نوراللهی

در این چند جلسه از کلاس که شرکت کرده شما کنارش بودید؟ کلاس را چطور ارزیابی می‌کنید؟

من زیاد همراهش نبودم چون معمولا ترجیح میدهد تنها کارهایش را انجام بدهد و زمانی که کارش کامل شد نتیجه را به من نشان بدهد ولی هرازگاهی کلاس‌ها را دیده‌ام. به نظرم کلاس خیلی خوب است و استادشان خیلی خوب تدریس می‌کنند.

محمدکسری کلا به چه رشته‌هایی علاقه‌مند است؟

باید از خودش بپرسید ولی خب تا حدی که من می‌توانم بگویم به زبان انگلیسی علاقه دارد و زبانش هم خوب است. به بازیهای انیمیشنی علاقه دارد و در کل کار با کامپیوتر و موضوعات مربوط به تکنولوژی برایش جالب است و در این زمینه‌ها استعداد بیشتری دارد. ولی مثلا به نقاشی چندان علاقفه‌ای ندارد.

نظر کلی خودتان درمورد دارالفنون و کلاسهایی که برگزار شد را بفرمایید.

به نظر من خیلی خوب است. حس میکنم از وقتی که کلاس‌های دارالفنون را شرکت می‌کند نسبت به زمانی که در کلاس‌های پژوهش‌سرا شرکت میکرد چیزهای خیلی بیشتری یاد گرفته است. محمد کسری با چیزهایی که در دارالفنون عظام یاد گرفته توانسته بازی و برنامه‌هایی بسازد. من می‌بینم که کسری با توجه کامل به کلاس گوش می‌دهد و ایده‌هایی که به ذهنش می‌رسد را با کمک استادش روی بازی پیاده میکند و این خیلی خوب و مفید است.

برچسب‌ها
دارالفنون عظام