https://www.radioezam.com/mGAS/

خیلی ها به من لقب خانم‌گل داده‌اند

تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ | منبع: رادیو عظام
خیلی ها به من لقب خانم‌گل داده‌اند
فاطمه خزایی
سرپرست فضای سبز هلدینگ عظام

خیلی ها به من لقب خانم گل داده‌اند
لطفا خودتان را با ذکر سمت در هلدینگ عظام معرفی کنید؟

فاطمه خزایی هستم، سرپرست فضای سبز در کل هلدینگ عظام. هم در قسمت کارخانه‌ها و شرکت‌ها و هم فضاهای داخلی و هم بیرونی. ما زیرمجموعه اداره معاونت نظارت هستیم و از لحاظ رده بندی شغلی، زیر نظر مهندس منصور منتظری معاونت نظارت شرکت سرمایه‌گذاری هلدینگ و حاج آقا مصطفی ایروانی فعالیت می‌کنیم. 
فضای کاری هلدینگ عظام را چگونه می‌بینید؟
فضای کاری که من در آن مشغول هستم خیلی خوب است. پیمانکار مسئول نگه داشتن و اجرا و خرید فضای سبز است و من هم که ناظر هستم، چه در بخش طراحی و چه در بخش اجرا.
زن بودن شما در نوع رفتار بقیه افراد با شما اثر دارد؟
تفاوت چندانی ندارد. چه برخورد خانم‌ها و چه آقایان در حد تعادل و نگه داشتن حرمت و حریم همدیگر است. حریم‌ها حفظ میشود، اصولا من هم آدم سازگار و انعطاف پذیری هستم.
عظام چه امکاناتی داشت که شما را جذب خود کرد؟
اولین اصل امنیت شغلی بود. من اول ساکن تهران نبودم و برای اجرای یک پروژه به تهران آمده بودم. قبلا در شهرداری نوشهر مشغول به کار بودم. بعد از پروسه پروژه‌ای که اجرا شد،‌ هلدینگ عظام از من درخواست کرد که به عنوان ناظر در پروژه مشغول به کار شوم و از عمق وجود خوشحالم که در عظام کار می‌کنم. امنیت، آرامش و راحتی در کار دارم و این باعث شد که از شمال به تهران مهاجرت کنم. در عظام با همسرم که پیمانکار پروژه است آشنا شدم و ازدواج کردم. رفته رفته به کارم علاقمندتر شدم. این جا برای من مثل مدرسه بوده و هست. هر چیزی را هم که بلد بودم اجرا و پیشرفت کردم.

خیلی ها به من لقب خانم‌گل داده‌اند

برای شما به عنوان یک خانم چالشی در عظام وجود داشته یا نه؟
چالش خاصی وجود نداشته اگر هم کار یا مشکلی بوده با همکاری و هم فکری دغدغه را در میان گذاشتم و مسئله به راحتی حل شده. ممکن است گاهی با واحدهای مختلفی که کار می کنیم، همکاری لازم را نداشته باشند و چالشی ایجاد شود ولی زیاد مهم و یا حاد نیست.
نظرتان درباره این که بنیانگذار و مدیران هلدینگ، موافق بهبود شرایط زن‌ها در محیط کار هستند چیست؟
خیلی عالی است و از این نشات می‌گیرد که محیط امن و دوستانه بین همکاران وجود دارد و احساس آرامش داشته باشند. آرامش فکر باعث می‌شود زنان شاغل، دغدغه کمتری برای محل کار و خانه داشته باشند. وقتی در محیط کار آرامش باشد قطعا خیلی بهتراست. با توجه به شرایط اقتصادی وقتی خانم‌ها استقلال مالی داشته باشند می‌توانند کمک خرج اقتصادی باشند و این که با کار کردن به اهداف خود نزدیک تر می‌شوند.  افتخار می‌کنم به این که با خانم‌ها در ارتباط هستم و همه با من رفتار دوستانه‌ای دارند تا جایی که بعضی به من لقب خانم گل را داده اند. چون مشکلات گل و گیاهشان را رفع می‌کنم.

خیلی ها به من لقب خانم‌گل داده‌اند