https://www.radioezam.com/MT0K/

رویدادهای متفاوت رادیو عظام مدرسه؛ اردوهای فرهنگی و تفریحی

تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ | منبع: رادیو عظام
رویدادهای متفاوت رادیو عظام مدرسه؛ اردوهای فرهنگی و تفریحی
رادیو عظام مدرسه در سال 1402 برنامه‌های متفاوتی را نسبت به سال قبل تدارک دیده است. یکی از این برنامه‌ها برگزاری رویدادهای محیطی خارج از فضای کارخانه است.

رویدادهای یک روزه‌ی رادیو عظام با کلاس‌های متنوعی مثل قصه‌گویی، نقاشی، کاردستی، استاپ‌موشن و نمایش در سال گذشته در شهرها و کارخانه‌های مختلف برگزار شده است. امسال هم این برنامه برقرار است و احتمالا دوره‌های جدیدی نیز به آن اضافه خواهد شد. علاوه بر این برنامه‌ی دیگری نیز برای فرزندان خانواده‌ی بزرگ عظام تعریف شده است. احسان عمادی مدیر پروژه‌های رادیو عظام مدرسه درباره‌ی این برنامه توضیح داد: «امسال بسته‌ی جدیدی را به صورت رویداد محیطی بیرون از فضای کارخانه‌ها برای فرزندان پرسنل تعریف کرده‌ایم و قرار است تور یک روزه در حوزه‌های مختلف مثل باستان‌شناسی، تاریخ، سینما و تئاتر، موضوعات علمی مثل جانورشناسی، آشنایی با طبیعت و محیط‌زیست و رصدهای نجومی برای هرکدام از کارخانه‌ها تعریف شود. برای این کار یک مربی، کارشناس یا تسهیل‌گر در آن حوزه در نظر گرفته می‌شود تا برنامه‌هایی علمی تفریحی مثل تماشای فیلم، تئاتر، بازدید از یک موزه یا سایت باستان‌شناسی برگزار کنیم.» این برنامه‌ها مستلزم هماهنگی، برنامه‌ریزی و مقدمه‌چینی متفاوتی‌اند؛ از جمله پیدا کردن کادر آموزشی متخصص، محل‌هایی که قابلیت اجرای چنین برنامه‌ای را دارند و در نظر گرفتن بحث حمل و نقل و تغذیه.

اولین برنامه 21 و 22 اردیبهشت ماه برای فرزندان پرسنل استام‌صنعت برگزار شد و رادیو عظام مدرسه به تدریج سراغ سایر کارخانه‌های اطراف تهران نیز خواهد رفت. عمادی اضافه کرد: «شهرهای دیگر مثل تبریز، اصفهان، رشت، خرمشهر هم به لحاظ جاذبه‌های محیط‌زیستی و طبیعی و فضاهای گردشگری طبیعی موقعیت‌های مختلف و متعددی را در اختیار ما قرار می‌دهند. به لحاظ بحث‌های تاریخی و کارشناسی و موزه‌های علمی، مراکز مختلفی در هر کدام از این شهرها وجود دارد که ما باید کارشناس‌های مربوط به هر کدام را پیدا کرده و به کارخانه مثل روال قبلی فراخوان دهیم و پس از ثبت‌نام بسته به ظرفیت برنامه و کشش مقصد تور یک روزه یا نیم روزه برگزار کنیم.»

رادیو عظام مدرسه و برگزاری برنامه‌هایی خارج از محیط کارخانه

رادیو عظام مدرسه و برگزاری برنامه‌هایی خارج از محیط کارخانه