https://www.radioezam.com/GeaL/

مذاکرات اپل و هیوندای برای تولید مشترک یک اتومبیل برقی

تاریخ انتشار: ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | منبع: Bloomberg
مذاکرات اپل و هیوندای برای تولید مشترک یک اتومبیل برقی

چندی پیش رویتزر به نقل از منابع خود تایید کرد، اپل در حال کار بر روی ماشین الکتریکی برای عرضه به بازار است. این اتومبیل خودران دارای تکنولوژی باطری جدید است و رقیب تسلا خواهد بود. اما از آنجایی که اپل تجربه‌ای در زمینه ساخت ماشین ندارد و خط تولید آن را نیز ندارد، بنابراین حداقل برای شروع نیاز به یک شریک تجاری از خودروسازان فعلی برای تولید خودروی خودش است.

مذاکرات اپل و هیوندای برای تولید مشترک یک اتومبیل برقی

هیوندای در بیانیه‌ای تایید کرد که در حال همکاری با شرکت اپل در رابطه با این موضوع است. که این گفتگو باعث شد ارزش سهام این شرکت برای اولین بار از سال 1988 به بعد، 19 درصد افزایش پیدا کند. تایید چنین چیزی از طریق شرکای اپل چیز عجیبی بوده، زیرا که اپل شرکت بسیار رازداری است و معمولا خودش یا شریکان تجاریش قبل از عرضه محصولی، اون موارد را به طور رسمی تایید نمی‌کنند. 

ماه پیش خبر رسید که اپل در حال پیش بردن فناوری اتومبیل های خودران است به طوری که تولید آن در سال ۲۰۲۴ شروع شود. بازار اتومبیل های الکتریکی (ای وی) بیش از پیش رقابتی شده است به طوری که ارزش برخی از آنها مانند تسلا درحال افزایش بوده. ایلان ماسک بنیانگذار تسلا اکنون به عنوان ثروتمندترین فرد جهان از جف بزوس رئیس آمازون پیشی گرفته است.

هیوندای از پیش درحال پیشبرد فناوری اتومبیل های الکتریکی، بدون راننده و پرنده بوده است. این شرکت ماه پیش سهم بزرگی را در شرکت "بوستون دینامیکس" که روبات های متحرک می سازد خریداری کرد. این شرکت همچنین درحال ایجاد یک پروژه مشترک ۴ میلیارد دلاری با شرکت ایرلندی "آپتیو" است که برای اتومبیل های خودران قطعه می سازد. تلاش های اپل برای ساخت یک اتومبیل برقی به نام "پروژه تایتان" از سال ۲۰۱۴ که طرح آن آشکار شد به صورتی غیرپیوسته ادامه داشته است. شایعاتی در مورد اینکه چه گروهی مونتاژ یک اتومبیل ساخت اپل را به عهده خواهد داشت منتشر شده است، چون ایجاد کارخانه خودروسازی برای اپل دشوار خواهد بود. "آلفابت وایامو" رقیب اپل اخیرا کارخانه ای در شهر دیترویت را برای تولید انبوه اتومبیل خودران خود انتخاب کرده است.